Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliüliõpilastel Annelize Vlasenkol, Toomas Hendrik Ellerveel, Hanna Maria Semperil ja Juho Ahmasel oli suurepärane võimalus osaleda Berliini Filharmoonikute Karajani Akadeemia ja Balti riikide muusikaakadeemiate ühisprojektis „Baltic Roots“, mis kulmineerus 24. oktoobril kontserdiga Berliini Filharmoonia kammersaalis. Ühisorkester esitas Baiba Skride soleerimisel Pēteris Vasksi kontserdi „Kauge valgus“, Maija Einfelde „Kurvad serenaadid“ kvartetile ja klarnetile, Erkki-Sven Tüüri teose „Action.Passion.Illusion“ ning Juste Janulyte „Elongation of Nights“.
Berliini Filharmoonikute kauaaaegse kontrabassisti ja Karajani Akadeemia juhi Peter Riegelbaueri sõnul on akadeemial Balti riikide muusikaakadeemiate koostöö üle erakordselt hea meel, sest see pakub suurepärase võimaluse tutvuda mitte üksnes meie andekate noorte muusikute ja suurepäraste muusikaülikoolidega, vaid ka Baltimaade kaasaegsete heliloojate loominguga, mida Berliinis ja Saksamaal ehk nii hästi veel ei tunta.
Baltimaade muusikaakadeemiatele ei olnud seekordne koostöö sugugi mitte esimene. Eesti, Läti ja Leedu sajanda sünnipäeva tähistamiseks moodustati muusikatudengitest Accademia Baltica nime kandev orkester, mis nii 2017., 2018 kui ka 2019. aastal lisaks edukatele esinemistele kõigi kolme Balti riigi tuntuimates kontserdisaalides astus üles ka Gdanskis, Berliinis, Helsingis ja Peterburis.
Dirigent Herbert Karajani loodud akadeemia motole „Õpi professionaalidelt“ vastavalt saavad noored muusikud tulevaseks orkestrandikutseks akadeemiast parima ettevalmistuse. Berliini Filharmoonikute kontsertmeistrite ja kauaaegsete liikmete käe all omandavad noored instrumentalistid just sellele orkestrile iseloomuliku stiili ja kõla, ent saavad lisaks aimu ka sellest, mida tähendab olla „täiuslik muusik“, kes ei arenda mitte üksnes oma individuaalseid oskusi, vaid vaatab elu ja maailma lahtiste silmadega. Ja faktid kõnelevad enda eest – pea üks kolmandik tänastest Berliini Filharmoonikutest on Karajani akadeemia vilistlased.
Projekti raames osalesid Baltimaade muusikud Karajani Akadeemia õppeprotsessis – said Berliini Filharmoonikutelt individuaaltunde ning mängisid orkestris koos akadeemia stipendiaatidega. Ühisorkestrit juhatas Berliini Filharmoonikute viiuldaja Stanley Dodds, kes on dirigeerimist õppinud Jorma Panula käe all ning kes juhatab regulaarselt nii Karajani Akadeemia orkestrit kui ka Berliini Filharmoonikute erinevaid ansambleid.
Projekt toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, J. Vitolsi nim Läti Muusikaakadeemia, Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, Berliini Filharmoonikute Karajani Akadeemia ja Andreas Richter Cultural Consultingu koostöös Balti Kultuurifondi toetusel.