Sel sügishooajal on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajal pakkuda publikule taas väga eriilmelist programmi, kuhu on oodatud igas vanuses muusika- ja teatrihuvilised. Tallinna südalinnas asuvas (Tatari 13) kontserdi- ja teatrimajas toimub sündmusi igal õhtul ning sealjuures on õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele sissepääs tasuta.

Alguse saab uus kontserdisari „Klaverikunst“, mis toob koostöös Sihtasutus Postimehe Fondiga publiku ette tunnustatud pianistid nagu Johan Randvere, Peep Lassmann, Mihkel Poll ja Marko Martin. Sarja eesmärgiks on avada publikule klaverikunsti ilu kogu selle mitmekesisuses ja rikkuses, pakkudes võimalust nautida klaverimuusika kuldvarasse kuuluvaid teoseid hinnatud pianistide esituses. Sarja avakontsert toimub EMTA suures saalis 4. oktoobril kell 19.

Akadeemia esindusfestival müriaadFEST vältab 20.– 25. oktoobrini, tuues nädala jooksul kokku muusika interpretatsiooni, heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ning lavakunsti üliõpilased ja õppejõud. Festivalil esineb ka külalisi välisriikidest, mis pakub rikastavaid kogemusi nii kaasategevatele tudengitele kui ka publikule. Kavast leiab kontserte ja etendusi, avatud tunde ja meistrikursusi. Esmakordselt toimub festivali raames vestlussari, mis annab võimaluse arutada ja mõtteid vahetada erinevatel muusikat, etenduskunste ja ühiskonda puudutavatel teemadel. Festivali sündmused toimuvad nii EMTA saalides kui ka erinevates esinemispaikades üle Tallinna. Akadeemia noored ooperisolistid saavad erakordse võimaluse astuda üles EMTA ja Rahvusooper Estonia lavastuses „Võluflööt“, mille etendused toimuvad 20. ja 22. oktoobril. müriaadFEST-ile panevad väärika punkti Renate Keerdi ja EMTA lavakunsti osakonna XXXI lennu uuslavastuse etendused Kanuti Gildi saalis 25.–28. oktoobrini. Lavastus esietendub 29. septembril Tartu Uue Teatris ning etendused toimuvad vaid käesoleval hooajal.

Lastele ja noortele etendub detsembris ja jaanuaris Benjamin Britteni kogupereooper „Väike korstnapühkija“, mille lavastaja on Liis Kolle, muusikajuht Hirvo Surva, kunstnik Hannabel Saareli ja valguskunstnik Priidu Adlas. Solistidena astuvad üles EMTA ooperistuudio üliõpilased, Rahvusooper Estonia poistekoori ja Eesti Raadio Laste Laulustuudio lauljad. Etendused toimuvad EMTA suures saalis ja Vanemuise väikeses majas.

Sügishooajal jätkuvad mitmed publiku poolt armastatud kontserdisarjad nagu „Meistrid laval“, „Tudengiteisipäev“, „Jazz akadeemias“, „Jubilate“, „Laupäevad barokkoreliga“ jt. EMTA lavakunsti osakonna üliõpilasi näeb sügishooajal veel lavastustes „Tiit Pagu“, „Komöödia“ ning „Agnes, kroonikud ja psühhokroonikud“.

Rohkem infot akadeemia sündmuste kohta: eamt.ee

Meediakajastusi:
Klaverikunstist korstnapühkijani: EMTA sügishooaeg tuleb kirev! (Postimees, 20.09.2023)