18. ja 30. aprillil vallutavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluüliõpilased Rahvusooper Estonia lava, et võtta üle rollid Wolfgang Amadeus Mozarti koomilises ooperis „Figaro pulm“.

Kahel aprillikuu õhtul avaneb EMTA noortel lauljatel võimalus end proovile panna Wolfgang Amadeus Mozarti ooperis „Figaro pulm“, mis jõudis uues Marco Gandini lavastuses Rahvusooper Estonia lavale 2017. aastal. „Ühisprojektid Estoniaga on andnud meie laulueriala üliõpilastele tulevaseks elukutseks palju vajalikke oskusi: muusikaline töö professionaalse dirigendi ja orkestriga, rolli kujundamine lavastaja ja koreograafiga, peaproovid ja etendused teatrilaval koos valguse, kostüümi ja grimmiga. Ja lisaks teatri õhkkond … Suurepärane kogemus!“ kiidab EMTA ooperistuudio juhataja Ene Rindesalu kahe asutuse omavahelist koostööd, mis on toimunud juba 1989. aastast alates.

„Figaro pulm“ kujutab pööraseid seiklusi Almavivade majapidamises, mis leiavad aset ühe ainsa päeva jooksul. Ooperis astuvad üles: Raiko Raalik või Žilvinas Steponas Miškinis (Figaro), Siiri Johanson või Kadri Kõrvek (Susanna), Silja Maria Sevonkari või Ille Saar (krahvinna Almaviva), Janari Jorro (krahv Almaviva), Elo-Maarja Trumm või Karis Trass (Cherubino), Jurģis Marcinkevičs (Bartolo), Mehis Tiits (Basilio), Merilin Taul või Merje Uppin (Marcellina), Merit Kraav või Kristine Žogota (Barbarina), Erki Lillemets (Antonio) ja Hyun Woo Lee (Don Curzio).  Etendusi juhatab dirigent Arvo Volmer.

„Figaro pulm“ on Mozarti üks armastatuim ooper, mille muusika pulbitseb energiast – särav avamäng, lennukad aariad ja värvikad ansamblid on paelunud publikut alates selle esietendusest 1786. aastal Viinis. Ühtlasi on „Figaro pulm“ Mozarti esimene koostöö libretist Lorenzo da Pontega, kes on kirjutanud libretod ka tema hilisematele ooperitele „Don Giovanni“ ja „Così fan tutte“.

EMTA ja Rahvusooper Estonia ühisetendused toimuvad 18.04 ja 30.04 algusega kell 19 Rahvusooperis Estonia.

Rohkem infot lavastuse kohta: www.opera.ee/lavastus/figaro-pulm/

EMTA etenduste valmimist on toetanud Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).