Märtsis ja aprillis mängitakse EMTA lavakunstikooli maja saalides ja koridorides F. M. Dostojevski romaani “Idioot” ainetel valminud lavastust “Idioot FM”. Lavastaja on Sasha Pepelyaev.

Etendused toimuvad: 25., 26., 28., 29. märts, 11., 12. aprill ja 24., 25., 26. aprilkell 19.00

Sasha Pepelyaev:  “Ühest küljest on “Idioot FM” kujuteldav raadiojaam, mis pakub uudiseid, muusikat, reklaami ja muud infot idiootidelt ja idiootide kohta. Teisalt on see teatritükk, mis väljendub tõelises vormilises polüfoonias – läbi draama, absurdi- ja nukuteatri, tantsu- ning „füüsilise“ teatri. Pealkirjast leiab ühtlasi Fjodor Mihhailovitši, kuid lavastus ei keskendu otseselt Dostojevski tegelaste lugude täpsele edasiandmisele. Kuigi “Idioot FM” levib teatriakadeemia seinte vahel, mistõttu romaani uurimine on protsessis tähtsal kohal, on sama oluline, et teost mõtestavad lahti uurijate eksperimendid – nii romaani, nende endi kui oma uurimistulemustega. Nõnda otsib lavastus pigem suundi, kuhu algteksti eksistentsiaalsed ja irratsionaalsed suhted ning sündmused võiks kulgeda.”

Osades: Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Ott-Henrik Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel, Risto Vaidla, Laura Kalle, Karl Koppelmaa ja Mehis Pihla.

Kunstnikud: Mirjam Aimla, Bibi-Ann Kahk, Eliise Selisaar (EKA stsenograafiatudengid), juhendaja Inga Vares

Videokujundus: Rasmus Puksmann

Piletid saadaval Piletilevis