Esmaspäeval, 12. juunil algusega kell 18.00 korraldavad EMTA lavakunstikooli füüsilise teatri magistrandid lavakunstikooli majas Toompeal happening‘i, mis on inspireeritud Friedebert Tuglase novellist „Popi ja Huhuu“. Lisaks erinevatele stseenidele, mida mängitakse üle terve lavakunstikooli maja, kantakse ka Tuglase novell tervikuna ette.

Lavakunstikooli happeningis astuvad üles füüsilise teatri magistrandid Kersti Heinloo (Eesti Draamateater), Sylvia KösterJaanika Tammaru (Must Kast), Martin Mill (Ugala), Mait JooritsTanel Saar (VAT Teater), Agur Seim ja Raho Aadla. Magistrikursuse juhendaja on prof. Jüri Nael.

Külalisena teeb happeningis „Popi ja Huhuu“ kaasa kaasaegse elektronmuusika ansambel Púr Múdd.

Vaatajad liiguvad happeningi jooksul näitlejaid jälgides ühest ruumist teise ning olgugi et kasutusse võetakse kõik lavakunstikooli saalid ning ka mõned kõrvalruumid, mahutab lavakunstikooli maja publikut piiratud hulgal.

Tuglase tuntuim novell „Popi ja Huhuu“ (1914) räägib koer Popist ja ahv Huhuust, kes ootavad oma peremeest. Kuid isandat ei tule ja nii peavad koer ja ahv isekeskis hakkama saama. Tekib võimuvõitlus, harjumine, hirm, üksindus ja omavaheline seotus. Tuglas kirjutab novellis: „Sellest päevast algas nende ühine elu. Popi ei teadnud, kus lõppesid elu piirid ja kus algas unenägu.“

„Popi ja Huhuu“ tuntumad lavatõlgendused on sündinud Eesti Draamateatris: 1975. aastal mängisid Merle Karusoo legendaarses lavastuses Popit ja Huhuud Urmas Kibuspuu ning Lembit Peterson. 2000. aastal lavastas Tugalse novelli Priit Pedajas ning pearollides astusid üles Taavi Teplenkov ja Tiit Sukk.

Sissepääs happeningile on tasuta.

Lisainfo:

Mari Kolle-Laur
Produtsent
Kontserdi- ja etenduskeskus
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
mari@ema.edu.ee
www.ema.edu.ee