27. oktoobril toimus Eesti Teaduste Akadeemias noorteadlaste lühiloengute galaõhtu, kus esinesid kolmeminutilise ettekandega ka EMTA kandle eriala doktorant Anna-Liisa Eller ja eelmisel aastal doktoritöö kaitsnud muusikateadlane Brigitta Davidjants.

Anna-Liisa Eller kõneles Eesti kromaatilisest kandlest kui barokkinstrumendist ning Brigitta Davidjants käsitles “kultuurisõdu” sotsiaalmeedias Armeenia ja Aserbaidžaani näitel. Lühiloengud ei tohtinud ületada 3 minuti piiri ja pidid atraktiivselt kajastama aktuaalseid uurimissuundi.

Galaõhtul valiti välja kaheksa võiduloengut, mis jõuavad ETV eetrisse ning mida jagatakse ka Postimehe teadusportaalis. Tänavused laureaadid leiab Teaduste Akadeemia kodulehel.

Kolme minuti pikkuste loengute konkurssi Eesti ülikoolide ja teadusasutuste doktorantidele ja noorteadlastele korraldab Eesti Teaduste Akadeemia koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga. Konkursi eesmärk on teaduse populariseerimise õppimine ja harjutamine. Konkurss toimus tänavu kolmandat aastat. Tegevust toetab TeaMe+ ja Euroopa Liidu Regionaalarengu fond.