Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia on pääsenud esmakordselt rahvusvahelisesse kõrgharidusasutusi järjestavasse edetabelisse QS World University Rankings, kajastudes kunsti- ja humanitaarteaduste valdkondlikus pingereas 51-100 positsioonil.

QS World University Rankings on üks tunnustatumaid pingeridasid, mis reastab kõrgkoole üle terve maailma. Lisaks üldisele ülikoolide pingereale antakse välja ka mitmeid teisi, sealhulgas valdkonna-, eriala- ning regioonipõhiseid pingeridu. QS edetabaleid koostab hariduse ja õppimisvõimaluste kohta informatsiooni pakkuv rahvusvaheline konsultatsioonifirma Quacquarelli Symonds.

Viimastel aastatel on QS edetabelit kunsti- ja humanitaarteaduste valdkonnas juhtinud USA muusikakõrgkool The Julliard School. 2019. aastal jagab The Julliard School edetabeli esimest kohta Viini muusikakõrgkooliga (Universität für Musik und darstellende Kunst Wien). Järgmistel positsioonidel on inglise muusikakõrgkoolid Royal College of Music ja Royal Academy of Music ning Curtis Institute of Music USA-st. Helsingi kunstide ülikooli Sibeliuse akadeemia, mis 2018. aastal oli paremusjärjestuselt kuues, on tänavuses pingereas langenud 12. kohale.

Esmakordselt QS edetabelis kajastuv EMTA, mis on ühtlasi ainus baltikumi kõrgkool selle aasta pingereas, jagab 51-100 kohta näiteks Kölni, Leipzigi ja Müncheni muusikakõrgkoolidega, Ungari Liszti-nimelise muusikaakadeemia ja Taanis asuva Aarhusi kuningliku muusikaakadeemiaga ning mitmete teiste Euroopa hinnatud muusikakõrgkoolidega.

Ülikoolide pingeread (inglise keeles rankings of universities) on kõrgharidusasutuste paremusjärjestused, mis on koostatud erinevate näitajate alusel või nende põhjal arvutatud punktisummat silmas pidades. Ehkki iga pingerida kasutab mingil määral teistest erinevaid näitajaid või metoodikat, on aluskriteeriumid pingeridade koostamisel aga enamasti sarnased: teadus- ja õpetamisvõimekus, rahvusvaheline maine, ettevõtluskoostöö ning teadusrahastuse maht ja osakaal.

QS World University Rankings edetabeliga saab tutvuda siin.