Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril, võib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõude ja tudengeid leida musitseerimas Eesti eri paigus, akadeemia hoones toimub sellel päeval kaks põnevat kontserti – kell 14 välisüliõpilaste kontsert ja kell 16 astub publiku ette uue muusika ansambel Zvukovõje Puti Peterburist.

EMTA tudengeid ja õppejõude jagub Muusikapäeval esinema nii Jõgevamaale, Läänemaale, Saaremaale, Lääne-Virumaale, Põlvamaale, Ida-Virumaale, Tartumaale, Pärnumaale kui  Harjumaale ning Tallinnasse. Programmi on kaasatud EMTA rektor prof Peep Lassmann, kes kell 14 annab kontserdi Kose kultuurikeskuses. Kell 15 astub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia trio koosseisus Katreen Ristimest (viiul), Siluan Hirvoja (tšello) ja Johan-Erik Kõlar (klaver) üles Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses.

“Rahvusvahelisel muusikapäeval on hea meel tutvustada ka meie rahvusvahelised üliõpilasi. Igal aastal tuleb EMTA-sse õppima üha enam välistudengeid igast ilmakaarest, alustades Korea Vabariigi ja Hiinaga ning lõpetades Soome ja Belgiaga. Nende noorte muusikute esituses saab EMTA kammersaalis toimuval lõunakontserdil kuulata nii soolorepertuaari kui ka eripärases koosseisus kammermuusikat, “ ütles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia arendusprorektor prof Henry-David Varema.

Nüüdismuusikahuvilistel on aga võimalus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kuulata kell 16 Venemaa uue muusika tippansamblit Zvukovõje Puti (inglise keeles tuntud kui “Sound Ways” New Music Ensemble), kes toob kuulajani mitmekesise kava eesti- ja vene nüüdismuusikast.

Tänu Eesti Heliloojate Liidu ja St. Peterburi Heliloojate Liidu koostööle Tallinnas esinev Zvukovõje Puti on tänaseks tegutsenud üle 20 aasta. Selle aja jooksul on Peterburis baseeruv kollektiiv esitanud ohtralt nii vene kui ka välismaist uut muusikat. Ansambli nimi viitab helilistele teekondadele ja nii on muusikalised rännakud viinud neid sagedasti ka väljapoole Venemaad, piiri taha.

Kavas:
Tatjana Kozlova-Johannes (s 1977) “Lovesong” flöödile ja viiulile
Leonid Rezetdinov (s 1961) “Vene rahvaviisid” ansamblile
Andrus Kallastu (s 1967) “Cello Tropus” flöödile, klarnetile, tšellole ja klaverile
Alexander Radvilovich (s 1955) “Pierrot’s Dreams” ansamblile
Marianna Liik (s 1992) “Irregular pearl III” ansamblile
Sergey Slonimski (s 1932) “Mini Partita” ansamblile, pühendatud A. Radvilovchile

Kõik Muusikapäeva kontserdid on külastajatele tasuta ning kontserdid kestavad keskmiselt pool tundi. Programmiga saab tutvuda veebilehel www.muusikapaev.ee.

Rahvusvahelise Muusikapäeva korraldaja on Eesti Muusikanõukogu.