Laupäeval, 16. aprillil kl 17 astuvad EMTA kammersaalis toimuval kontserdil publiku ette EMTA õppejõud Ivari Ilja (klaver), Triin Ruubel (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Henry-David Varema (tšello) ja Mati Lukk (kontrabass). Sissepääs tasuta.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõude iseloomustab hea sümbioos nii tänaseks soliidsuse saavutanud kui ka noorte ja paljulubavate muusikute vahel. Viimaste hulka kuuluvad ka Triin Ruubel ja Johanna Vahermägi, kes pärast õpinguid välismaal EMTAs pedagoogitööd alustasid. Kontserdil kõlab Mozarti ja Schuberti looming.

Kava:

Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) Divertisment viiulile, vioolale ja tšellole Es-duur KV 563
Franz Schubert (1797–1828) Klaverikvintett A-duur (“Forellikvintett”) op. 114, D 667

Triin Ruubel omandas bakalaureusekraadi Rostocki Kõrgemas Teatri­ ja Muusikakoolis Petru Munteanu klassis, kelle käe all jätkas ka Augsburgi Leopold Mozarti Instituudi magistrantuuris. Ta on esinenud mitmetel festivalidel, näiteks Usedomi festivalil, Helsingis Bach Music Weekil, Hohenloher Kultursommeril jm, ning võitnud preemiaid mainekatel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Ruubel on soleerinud Eesti ja välisorkestrite ees, näiteks Balkani Festivaliorkester, Norddeutsche Philarmonie Rostock, Poola Kammerfilharmoonia, Tallinna Kammerorkester, ERSO ja Haydn Orchestra Bolzano, aga olnud ka Bremeni Deutsche Kammerphilarmonie külaliskontsertmeister. Ruubelit seob koostöö selliste heliloojatega nagu Jörg Widmann ja Wolfgang Rihm. 2015. aastal nimetati ta ERSO kontsertmeistriks. Ruubel mängib 1820. aastal Pariisis valmistatud Francois Pique’i viiulil, mille on tema kasutusse andnud Thomas J. C. ja Angelika Matzeni fond.

Johanna Vahermägi sai bakalureusekraadi Aragoni Kõrgemas Muusikakonservatooriumis Avri Levitani klassis ning magistrikraadi Jeruusalemma Muusika­ ja Tantsuakadeemias Roi Shiloahi õpilasena. Ta on esimese koha laureaat rahvusvahelisel konkursil 3. Concurso Internacional de Solistas Illa de Menorca FIDAH. Ta on olnud oodatud esineja mitmetel festivalidel nagu Berliini Muusikafestival, Festival della Valle d’Itria, kammermuusikafestival Voice of Music, Rapla Kirikumuusika Festival ja Hiiumaa Kammermuusikapäevad. Teda seob hea koostöö selliste interpreetidega nagu Guy Braunstein, Amihai Grosz, Nicolas Chumachenko, Avri Levitan, Roi Shiloah, Alexander Pavlovsky, Harry Traksmann, Sigrid Kuulmann­Martin, Marko Martin, Riivo Kallasmaa jpt. Vahermägi on mänginud ka Barcelona Liceu Ooperiteatris ja Jeruusalemma sümfooniaorkestrites.

Henry-David Varema on armastatud solist ja kammermuusik, kelle repertuaaris on olulisel kohal eesti heliloojate teosed. Kontserdid on viinud teda kõikjale maailma, alates Põhja- ja Baltimaadest ning lõpetades Jaapani, Šveitsi, Uus­Meremaa ja Ameerika Ühendriikidega. Vahemikus 2003–2009 oli ta Berliinis resideerunud, rahvusvaheliselt hinnatud keelpillikvarteti Petersen Quartett liige, mille koosseisus esines mainekates kontserdisaalides nagu Carnegie Hall, Wigmore Hall, Müncheni Herkulessaal, Theatre de Chatelet, Zürichi Tonhalle, Sydney Angels Place jm. Ta on olnud külalissoolotšellist Northern Sinfonia, Carl Philipp Emanuel Bachi ja Müncheni kammerorkestrites ning Auckland Philharmonia sümfooniaorkestris ning töötanud hooaja Sydney Sümfooniaorkestri tšellorühma abikontsertmeistrina. Ta oli pikalt ka Tallinna Keelpillikvarteti liige. Täna annab ta regulaarselt kontserte Ivari Ilja, Mihkel Polli, Sten Lassmanni, Age Juurikase, Anna-Liisa Bezrodny ja paljude teistega. Aastast 1997 on Varema Rahvusooper Estonia tšellorühma kontsertmeister.

Mati Lukk on mänginud mitmetes mainekates orkestrites, näiteks Eesti Raadio kammerorkester, Turu Linnaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Malmö Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester ja Pärnu Linnaorkester. Lukk on musitseerinud ansamblites Tallinn Barocco, Turku Ensemble ja Nyyd Ensemble. Ta on andnud palju soolokontserte ning mänginud ansamblis koos Signe Hiis-Kübara, Nata-Ly Sakkose, Lea Leiteni ja Kairi Sakkosega ning soleerinud ERSO, Turu Linnaorkestri ning Eesti Televisiooni ja Raadio estraadiorkestri ees. Aastatel 2001–2003 oli Lukk Hiiumaa kammermuusikapäevade üks korraldajaid. 2012. aastal andis ta välja plaadi “Contrabassissimo!”. 2000. aastast töötab ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma kontsertmeistrina.

Ivari Ilja on juhtivaid eesti pianiste, keda hinnatakse kõrgelt nii solisti kui ka ansamblistina ning kelle repertuaaris annavad tooni näiteks Chopini ja Brahmsi, aga ka Prokofjevi ja Britteni teosed. Soolokontserdid on viinud Iljat mitmele poole maailma, ta on teinud koostööd lisaks ERSOle ka näiteks Leningradi Filharmoonia Akadeemilise Sümfooniaorkestri, Moskva Sümfooniaorkestri ja Põhjamaade Sümfooniaorkestriga ning tema lavapartneriteks on olnud Irina Arhipova, Maria Gulegina, Dmitri Hvorostovski jpt. Kontserdid on viinud teda paljudesse mainekatesse saalidesse, näiteks Londoni Wigmore Halli, Milano La Scalasse, Tokyo Suntory Halli jm. Ilja on hinnatud pedagoog, kes on koolitanud mitu põlvkonda pianiste.