Sel nädalal täieneb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdihooaeg kolme uue sarjaga, mis toob kuulajateni õppejõudude loometöö, jazzmuusika pärlid ning doktoriüliõpilaste sisuka tegevuse.

„Paranenud tingimused nii õppe- kui ka kontserttegevuseks akadeemia uute saalide kujul on andnud hoogu pidulikule 100. kontserdihooajale,“ räägib EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema. „Üliõpilased ja õppejõud on leidnud oma tegevuses uut hingamist ja soodsamates tingimustes on kasvanud soov oma kunsti publikuga jagada. Värsked kontserdisarjad on inspireeritud just sellest,“ lisab ta.

Kolmapäeval, 12. veebruaril kell 19 avab EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis doktorantide gala kontserdisarja „Doktorandid laval“, mis annab doktoritudengitele võimaluse tuua avalikkuseni oma uurimisküsimuse loomingulise tahu. Sarja avakontserdil kõlab klassikat, pärimust ja improvisatsiooni, esinevad doktoriõppe üliõpilased mitmetelt erialadelt: Jaak Sikk (improvisatsioon), Ksenia Rossar (sopran), Maila Laidna (klaver), Tiiu Sisask (klaver), Anneli Tohver (klaver), Ilana Lode (klaver), Saale Fischer (klavessiin) ja Juhan Uppin (päkarauakannel).


Academia aeterna ehk igavene/kestev akadeemia on õppejõudude loomingulisele ja loomeuurimuslikule tegevusele pühendatud kontserdisari. Sari on kantud juhtmõttest, et loomeuurimuse olulisim osa ongi loometegevus ise. Kaalukam sellest, kuidas uurimust selgitada, mõtestada, analüüsida või sest kirjutada, on küsimus, kuidas seda praktiseerida moel, mis võiks muuta ka teiste kogemust. Sarja avakontserdil pühapäeval, 16. veebruaril kell 17 EMTA kontserdi- ja teatrimaja suures saalis astub publiku ette akadeemia endine rektor, hinnatud pianist Peep Lassmann.

2020. aasta kevadhooajal on publikul võimalik osa saada veel Sten Lassmanni, Lembit Orgse, Aavo Otsa, Peeter Sarapuu, Kristi Kapteni ja Nata-Ly Sakkose loomeprojektidest.

Kontserdisari „Jazz akadeemias“ paneb jazzmuusikaga elama akadeemia black box’i. Jazziõppel täitus käesoleval hooajal akadeemias 15. tegevusaasta. Populaarne kontserdisari, kus astuvad üles eriala tudengid ja külalisõppejõud kogu maailmast, sai alguse juba eriala loomisega, kuid tänu uute kontserdipaikade avamisele liikusid jazziüritused akadeemia majast välja. Nüüd pakub EMTA black box kaasaegset ja intiimset keskkonda, kus vahepeal soiku jäänud sari taaselustada.

Esimesel kontserdiõhtul 16. veebruaril kell 19 esineb headest sõpradest koosnev trio Pennar & Friends (Eesti/Soome). Karl Madis Pennari eestvedamisel luuakse kitarril, bassil ning trummidel ühtesulav maagiline atmosfäär ja viiakse kuulaja meeled rännakule.

Lisainformatsioon kontsertidest: www.emtasaalid.ee