12. septembril 2017 kell 16.00 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis rektori prof Ivari Ilja inaugureerimine.

Otseülekannet saab vaadata siin.

Sõnavõttudega esinevad president Kersti Kaljulaid, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kultuuriminister Indrek Saar, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kuratooriumi esimees Rein Oja, emeriitrektor prof Peep Lassmann, rektorite nõukogu liige Mart Kalm ja üliõpilasesinduse aseesimees Karl Joosep Sinisalu.

Muusikaliste tervitustega esinevad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor Mai Simsoni juhatusel, pianistid Mihkel Poll ja Sten Lassmann ning Anna-Liisa Eller kandlel.

Ivari Ilja on tunnustatud pianist, kammermuusik ja pedagoog. Ivari Ilja lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli 1977. aastal Eve Paju ning Laine Metsa klaveriklassis. Ajavahemikus 1977–1981 õppis ta Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Laine Metsa juures. 1984. aastal lõpetas Moskva konservatooriumi Vera Gornostajeva ning 1986. aastal samas assistentuuri Sergei Dorenski klaveriklassis.

Peale õpingute lõpetamist Moskvas 1986. aastal asus ta klaveripedagoogina tööle Tallinna Riiklikusse Konservatooriumisse (1994 dotsent, 1999 professor). 2000–2015 oli ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriosakonna juhataja.

Ivari Ilja on Eesti Muusikanõukogu president, Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees ja Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali nõukogu aseesimees. Mitmete tunnustuste ja preemiate seas on Ivari ljale omistatud Valgetähe IV klassi teenetemärk, ta on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu auliige ja pälvinud Eesti Vabariigi kultuuripreemia kontserttegevuse eest.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia eelmine rektor oli prof Peep Lassmann, kes pidas ametit viimased 25 aastat. Prof Ivari Ilja valiti rektoriks 3. mail. Tema ametiaeg algas 1. septembril 2017 ja kestab viis aastat. Ametiketi asetab Ivari Iljale kaela president Kersti Kaljulaid.