27.–30. aprillini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esmakordne audiovisuaalse loomingu festival COMMUTE#1, mille omanäolistel kontsert-etendustel Tallinna erinevates kontserdipaikades kõlavad üliõpilaste värskelt loodud teosed.

Heliloomingule ja muusikatehnoloogiale pühendatud festival COMMUTE#1 stardib EMTA-s esmakordselt. „Oleme juba mitu aastat audiovisuaalse loomingu kontserte korraldanud, aga need on olnud kas iseseisvad ettevõtmised või osa mõnest teisest festivalist. Mõistlikum tundus kõik need sarnased kontserdid lõpuks ühe katuse alla tuua,“ selgitab EMTA audiovisuaalse kompositsiooni lektor ning heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna peakoordinaator Paolo Girol uue festivali ellukutsumise tausta.

COMMUTE#1 liigub erinevate kunstivaldkondade ja muusikastiilide vahel – muusikast tantsuni ja barokist live-elektroonikani. Samuti tehakse koostööd Tallinna Ülikooli koreograafia eriala üliõpilastega. „Usume, et koreograafia tudengite panus muudab festivali veelgi laiahaardelisemaks ja publiku silmis atraktiivsemaks,“ lisab Girol.

Festival pakub neljal õhtul publikule üliõpilaste värsket loomingut ja mitut maailmaesiettekannet. Uusi helitöid esitavad tudengite ja professionaalsete muusikute segakoosseisud. Pühapäevase kontserdi raames kuulutatakse välja ja esitatakse ka EMTA III audiovisuaalsete loomingu konkursi võidutööd.

Festivali sündmused toimuvad EMTA-s, Sakala teatrimajas (endine teater NO99), kinos Sõprus ja Niguliste kirikus. Festivali korraldab EMTA heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakond.

Vaata lähemalt: commute.art ja COMMUTE#1 Facebookis