Pühapäeval, 19. aprillil kell 17, astuvad Estonia Kontserdisaalis Tõnu Kaljuste juhatamisel publiku ette Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester ja koor. Solistidena on kaastegevad Mati Turi, Maria Melaha, Merilin Taul ja Andreas Väljamäe ning pianist Miguel Carcelen Caballero.

Kavas:
August Söderman “Svenskt festspel”,

Ferenc Liszt “Klaverikontsert”

Joseph Haydn “Harmoniemesse”

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkester (EMTA SO) on eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava, mida on läbi aegade juhatanud peaaegu kõik tuntud eesti dirigendid alates Roman Matsovist ja Eri Klasist ning lõpetades Toomas Vavilovi ja Risto Joostiga. Musitseeritud on ka mitmete välisdirigentide käe all ning esinetud näiteks Saksamaal, Rootsis ja Soomes. Igal aastal toimub orkestril üks kontsert koostöös ERSOga, kahe aasta tagant tehakse ühisprojekt EMTA ooperistuudioga, mille käigus tuuakse lavale kas vokaalsümfooniline suurvorm või ooper.

Keskmiselt viis kava aastas publiku ette toov kollektiiv on saavutanud tunnustust ka välismaal. Mitmel korral on edukalt esinetud Berliinis toimuval festivalil “young.euro.classic”, kus näiteks 2005. aastal esitati Ülo Kriguli teost “JenZeits”, mis tõi heliloojale alla 30aastaste heliloojate kategoorias peapreemia.30-aastaste heliloojate kategoorias peapreemia toonud teost “JenZeits”, dirigeeris Paul Mägi. Kontserdireisid on viinud orkestrit ka Rootsi ja Soome. Septembris 2009 oli EMTA SO baasorkestriks ABAMi (Association of Baltic Academies of Music) rahvusvahelisel orkestriakadeemial. 2010. aasta märtsis toodi Eestis esmakordselt ettekandele Krzysztof Penderecki teosed “Concerto grosso” ja “Ciaccona”, neist viimane helilooja enda dirigeerimisel.

Kontserdil osaleb ka hinnatud EMTA koor. Sümfooniaorkestrit ja koori juhatab tippdirigent Tõnu Kaljuste, kes on pälvinud palju tunnustust ning mitmeid preemiaid, sealhulgas võitis Kaljuste 2014. aastal Grammy parima kooriesituse eest.

Pilet 3/5 € (Piletilevis ja kohapeal)