Pühapäeval, 24. aprillil kell 17 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri kontsert. Soleerib II Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitja, pianist Kristi Kapten ning orkestrit juhatab Paul Mägi. Ettekandele tulevad Sergei Prokofjevi klaverikontsert nr 2 g-moll ja Eduard Tubina teine sümfoonia “Legendaarne”.

Dirigent Paul Mägi avas kontserdi eel repertuaarivaliku tagamaid: “EMTA sümfooniaorkestri selle hooaja solistid valiti välja juba eelmise hooaja lõpus pinevatel konkurssidel. Sel nädalal on orkestri ees pianist Kristi Kapten ja tema soovil kõlab Prokofjevi II klaverikontsert – tegemist on väga nõudliku teosega.” Mägi sõnul on Kapten, kellega ta on ka varem koos musitseerinud, väga tugev solist ja kindel partner, kes oskab hästi orkestrit kuulata. Dirigent lisas: “Tubina teine sümfoonia on võetud kavasse seepärast, et augustis läheme orkestriga taas Berliini festivalile Young Euro Classic. Viimati käisime seal 2005. aastal, mil suurepärase vastuvõtu osaliseks sai Tubina viies sümfoonia.”

Praegu EMTA doktorantuuris õppiv Kristi Kapten on sihikindel virtuoos, kes on tuntud nii solisti kui kammermuusikuna. Tema seniste saavutuste seas märkimisväärseim on II Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võit 2011. aastal. Eesti dirigentide raudvara hulka kuuluv Paul Mägi on tegev Uppsala Kammerorkestri ning Vanemuise teatri muusikajuhi ja peadirigendina. EMTA SO on traditsiooniline tudengiorkester, kes toob erinevate dirigentide käe all kuulajateni keskmiselt seitse kava aastas.