Pühapäeval, 26. jaanuaril kuulutas Eesti Kooriühing Estonia Kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.

Teiste seas tunnustati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia töötajaid, õppeosakonna spetsialisti Margit Võsa ja muusikateaduse lektorit Riho Esko Maimetsa.

Võsa pälvis aasta korraldaja tiitli. Tema olulisemad tegevused on seotud Eesti Naislaulu Seltsi ning naiskoor Carmina tegevuse juhtimisega. Muuhulgas oli ta duubel-CD „Ajaraamat. Juhatab Arvo Ratassepp” ja Carmina kolmanda CD koostaja, Arvo Ratassepa mälestuskontserdi kunstiline juht, naiskoorilaulude kogumiku „Kõik muutub lauluks“ üks koostajaid.

Maimets kuulutati aasta kooriheliloojaks. Kaks tema lugu kõlas 2019. a üldlaulupeol: „Mu arm“ meeskooride esituses ja „Rõõmulaul“ (seade Riho Pätsi seatud rahvalaulust) mudilaskooride esituses.

Kaheteistkümnele tiitlile kandideeris 81 nominenti, kelle hulgast tegi valiku Kooriühingu muusikanõukogu. Hinnati  kooride, orkestrite ja dirigentide muusikalisi saavutusi, kontserttegevust, salvestusi, osalust konkurssidel ning panust ümbritsevasse kultuuriruumi.

Lisainfo ja täieliku laureaatide nimistu leiate SIIT.
Allikas: Eesti Kooriühing, foto MuusikaElu