Heliloomingu konkursi „Noor helilooja 2016” võitis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 21-aastane tudeng Karl Tipp.

Loomelabori ja Eesti Heliloojate Liidu koostöös toimunud konkursi osalejatelt oodati 2-5 minuti pikkusi teoseid kuni kolmele instrumendile, millele võis lisada elektroonilisi elemente. Oodatud olid ka iseseisvad elektroakustilised teosed.

Konkursi tulemuse otsustas žürii koosseisus Olav Ehala, Märt-Matis Lill ja Liisa Hirsch. Žürii sõnul oli tase meeldivalt kõrge ning lisaks lugude vormilistele ja esteetilistele lahendustele olid loojad tähelepanu pööranud ka selgele ning arusaadavale noodistamisele.

Konkursi tulemused:

  1. koht Karl Tipp (1995) „Ilma“ häälele, akordionile ja elektroonikale
  2. koht Gerta Raidma (1995) „self-destruction“ vioolale ja fonogrammile
  3. koht Marta-Liisa Talvet (1998) „Kui oleksin jõgi“ soolokitarrile

Äsja Lõuna-Koreas Rahvusvahelise Nüüdismuusika Ühingu ISCM-i konverentsil Eestit esindanud žürii liige Liisa Hirsch kommenteeris võiduteost:”Kõige rohkem üllatas mind kõige nooremate osalejate heliloojate tehnilised oskused. Igas loos avaldus tugevalt autori maailm. Karl Tippi võidutöö oli tehniliselt meisterlik, läbimõeldud delikaatse elektroonika kasutusega. Võitja kasutas oma loos häält, akordioni ja elektroonikat, mis osutus väga õnnestunud kombinatsiooniks. Tipp sünteesis teksti ja selle osi meisterlikult, luues uusi muusikalisi kujundeid.”

1996. aastal sündinud Karl Tipp õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Virgo Veldi käe all saksofoni ja Tallinna G. Otsa nimelises Muusikakoolis Tatjana Kozlova-Johannese juhendamisel kompositsiooni.

Konkursi laureaadilt tellib festival Eesti Muusika Päevad järgmiseks aastaks uudisteose, mille kannab ette Eestis professionaalselt tegutsev kammeransambel.