Kolmapäeval, 6. detsembril toimus ettevõtluskonkursi StarteCreative äriideede lõppkaitsmine, kus osales 17 meeskonda viiest Tallinna kõrgkoolist. Teise preemia vääriliseks tunnistati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengid Mihkel Kallip ja Mari-Liis Urb oma äriideega “Flying Musicians”.

Mihkel ja Mari-Liis said võimaluse arendada kolme kuu jooksul oma ideed, mille tuum on garanteerida pillidega (viiulid, vioolad, trompetid, metsasarved, tromboonid jne) reisivatele muusikutele see, et kõik lennukompaniid tagaksid nende pillide lubamise salongi käsipagasina. Täna on lennukompaniidel väga erinev pagasipoliitika ning sageli on näha lennujaamade registreerimislettide juures kurbi muusikuid, kelle pilli kast on veidi suurem, kui lubatud käsipagas ning seetõttu seda salongi ei lasta. “Flying Musicians” soovib käivitada aastamaksu eest süsteemi, millega liita võimalikult palju lennukompaniisid, kes väikese lisatasu eest lubaksid alati reisija koos oma kalli pilliga lennuki pardale.

Tudengid arendasid oma ideid ärimudelini erinevate juhendajate, mentorite ja koolitajate käe all ülikoolidevahelises eelikubatsiooniprogrammis “StarterCreative”. “Starter” programm on osa ettevõtlusõppe programmist “Edu Tegu”, mis on rahastatud Euroopa  Liidu Sotsiaalfondi vahenditest. Juba veebruaris algab programmis uue hooaeg ning seekord eelneb “StarterCreativile” EMTA enda traditisooniline projektikonkurss, kuhu on oodatud kõik tudengid oma ideede ja meekondadega.

Lisainfo: Marko Lõhmus marko@ema.edu.ee ja Kaari Kiitsak-Prikk kaari@ema.edu.ee