Laupäeval, 1. detsembril toimus ettevõtluskonkursi StarteCreative äriideede lõppkaitsmine, kus osalesid Tallinna kõrgkoolide 10 meeskonda, nende hulgas ka Muusika- ja Teatriakadeemia meeskond “Helihool” eesotsas kaasaegse improvisatsiooni tudengi Olga Bulavinaga, kes võitis kaks eripreemiat.

Kolme kuu jooksul arendas Olga meeskond oma ideed “Muusika haiglatesse”, mille tuum on pakkuda professionaalset muusikat patsientidele haiglatesse ja hooldusasutustesse. Äriidee toetub uuringutele, mis tõestavad, et elava muusika kuulamine vähendab haiglapäevi ning taastab kiiremini haigete mälu, hoides sellega otseselt kokku raha tervishoius ning tagades patsientide parema operatsioonijärgse elukvaliteedi. “Helihool” võitis laupäevases lõppvoorus Ajujahi eripreemia ning tasuta Fundwise/Hooandja kapaania nõustamise.

Tudengid arendasid oma ideid ärimudelini erinevate juhendajate, mentorite ja koolitajate käe all ülikoolidevahelises eelikubatsiooniprogrammis “StarterCreative”. “Starter” programm on osa ettevõtlusõppe programmist “Edu Tegu”, mis on rahastatud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi vahenditest. Juba veebruaris algab programmi uus hooaeg ning seekord eelneb “StarterCreativile” mitme aastase traditsiooniga EMTA projektikonkurss, kuhu on oodatud kõik meie akadeemia tudengid oma ideede ja meekondadega.

Lisainfo: Marko Lõhmus (marko@ema.edu.ee) ja Kaari Kiitsak-Prikk (kaari@ema.edu.ee)