Viimastel nädalatel on toimunud kaks olulist, pikkade traditsioonidega ning kõrgetasemelist rahvusvahelist konkurssi, kus olid edukad ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased.

7.–14. oktoobrini toimus Lätis VIII Jāzeps Vītolsi nimeline rahvusvaheline pianistide konkurss, videovoorust pääses edasi 32 osavõtjat 13 riigist. Finalistidiplomi pälvis EMTA doktorant Mantas Šernius (prof Ivari Ilja klaveriklass). Poolfinaali pääses bakalaureuseõppe üliõpilane Tiit Tomp (vanemlektor Mihkel Polli klaveriklass).

13.–24. septembrini toimus Leedus X M.K. Čiurlionise nimeline rahvusvaheline pianistide ja organistide konkurss, videovoorust pääses edasi 34 pianisti ja 23 organisti 22 riigist. Pianistide konkursil pääses poolfinaali magistrantuuris õppiv Fortunato Salvador García Piquer (prof Ivari Ilja ning vanemlektor Mihkel Polli klaveriklass) ning organistide seas saavutas poolfinalisti koha möödunud kevadel EMTA tšello erialal lõpetanud, aga lisaks ka laulmist ja orelimängu õppinud Marten Meibaum (prof Andres Uibo oreliklass).