Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia II kursuse viiuliüliõpilane Madleen Kristen Alasi osutus valituks Euroopa Liidu barokkorkestri (EUBO) käesoleva hooaja koosseisu.

Juulis toimunud konkursi tiheda sõela läbisid parimad noored muusikud Inglismaalt, Hispaanias, Itaaliast, Austriast jm. Baltimaadest on ainsana esindatud Eesti.

EUBO mängib ajaloolistel pillidel ja selle tase on võrreldav Euroopa Liidu Noorteorkestriga. EUBO projekte juhivad käesoleval hooajal teiste seas rahvusvaheliselt tunnustatud muusikud nagu viiuldaja Enrico Onofri, klavessiinimängija Francesco Corti jt.

Madleen Kristen Alasi muusikaõpingud algasid 2011. aastal Keila Muusikakoolis Leena Laasi viiuliklassis ning jätkusid Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikaklassis, erialaõpetajaks Katrin Talmar. 2021. aasta sügisest on Madleen Kristen tegelenud aktiivselt varajase muusika ja barokkviiuliga ning 2022. aasta septembrist jätkab ta klassikalise viiuli õpinguid Triin Ruubel-Lillebergi käe all Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Õnnitleme!

Foto autor: Jaan Krivel