Esmaspäeval, 19. märtsil toimuvad Narva Muusikakoolis virtuaalsed meistriklassid. Noortele muusikutele annavad videosilla vahendusel erialatunde Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja tunnustatud muusikud Age Juurikas (klaver), Arvo Leibur (viiul) ja Toomas Vavilov (klarnet).

Tegu on Muusika- ja Teatriakadeemia virtuaalse avatud uste päevaga Narvas.

EMTA Loometegevuse ja välissuhete prorektori prof Henry-David Varema sõnul on Narva Muusikakoolis tugevad muusikaõpetuse traditsioonid. „Mitmed Narva Muusikakooli väljapaistvad noored muusikud on jätkanud oma õpinguid Muusika- ja Teatriakadeemias ning saavutanud tugevaid tulemusi,” ütles Varema. „Virtuaalsete meistriklassidega soovime pakkuda Narva õpilastele võimalust viimistleda oma mängutehnikat ja kogeda õppemeetodeid, mis neid ülikoolis ees ootab,” lisas Varema.

Sarnased Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia virtuaalsed meistriklassid toimusid 5. veebruaril Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning 12. märtsil Jerevani Riiklikus Konservatooriumis Armeenias. Eelmise aasta oktoobris toimus kontsert, kus reaalajas musitseerisid koos muusikud Tallinnas (EMTA kammersaalis) ja Minskis.

Virtuaalsed meistriklassid toimuvad viitevaba heli ja video ülekandetehnoloogia LoLa (low latency) abil. Tegu on tehnoloogiaga, mis pakub nii sujuvat ülekannet, et erinevates asukohtades paiknevad muusikud (kuni 4000km kaugusel) saavad musitseerida koos reaalajas. LoLa võimaldab parimat võimalikku heli ja videopildi kvaliteeti, mida ei suuda praegusel momendil pakkuda ükski teine ülekandetehnoloogia.