Kas oled plaaninud oma õpingute ajal EMTAs täiendada end semestri või aasta välismaal?

Erasmus+ on maailma edukaim üliõpilasvahetusprogramm, mille raames pakutavaid võimalusi on aastate jooksul kasutanud paljud meie akadeemia vilistlased, tunnustatud muusikud ja õppejõud. Ka siin õppivatest vahetustudengitest enamik tuleb EMTA-sse ERASMUS+ programmi raames.

2019.–2020. õppeaastal käis Erasmus+ programmi toel partnerkoolides õppimas või praktikal 58 tudengit, neist 4 tudengit kahes erinevas partnerkoolis. Eelmise aasta kevad vajutas oma valusa pitseri üliõpilaste võimalustele käesolevaks õppeaastaks välisõpingutele kandideerida, kuid sellest hoolimata on ka 2020.–2021. aastal EMTA partnerkoolides 25 erasmuslast. Sihtkoolide hulgas on populaarseimad Stockholmi kuninglik muusikakolledž ja Berliini kunstide ülikool, kuid meie tudengid on jõudnud veel Hollandi, Itaalia, Hispaania, Soome, Norra, Inglismaa, Austria ning teistesse Rootsi ja Saksamaa koolidesse.

Kui tekkis huvi vahetusõpingute karussellile astuda, siis palun anna oma kandideerimissoovist märku, täites EMTA kodulehel ära Erasmus+ vahetusõpingute stipendiumitaotlus. Pea meeles, et mitmed populaarsed partnerkoolid ootavad tudengite kandideerimisavaldusi juba veebruari lõpus.

Lisaküsimuste tekkimisel võib alati pöörduda välissuhete osakonda, sest järgmine aasta võib olla just Sinu välisõpingute aasta!

Erasmusega Euroopast välja!

Erasmus+ programm ei hõlma ainult Euroopa-sisest mobiilsust, vaid juba 2015. aastast on võimalik minna õppima, õpetama ja koolitustele ka Euroopa Liidu välistesse kõrgkoolidesse.

Selle aja jooksul on muusika- ja teatriakadeemia tudengid õppinud ning õppejõud meistrikursusi andnud nii Gruusias Tbilisi konservatooriumis, Venemaal Peterburi konservatooriumis kui ka Malaisias MARA tehnikaülikoolis. EMTA-s oleme omakorda võõrustanud mitmeid nende koolide tudengeid ja õppejõude. Erasmus+ üleilmne õpiränne on aidanud edasi arendada varasemat koostööd Mordva riikliku teadusülikooliga ning sõlmida kontaktid Belgradi kunstide ülikooliga Serbias.

Praeguseks oleme partnerite ringi veelgi laiendanud. Venemaal on nüüdsest kaasatud ka teatriharidus ja uuteks partneriteks legendaarne teatrikunsti akadeemia GITIS ning Peterburi riiklik etenduskunstide instituut. Samuti jätkame idapartnerluse suunal, lisandunud on Bakuu muusikaakadeemia, Valgevene riiklik muusikaakadeemia ja Moldova muusika-, teatri- ja kunstide akadeemia. Meie akadeemia kaasaegse improvisatsiooni eriala aga alustab koostööd Xavieri ülikooliga Kolumbias. Plaanis on nii vahetusõpingud kui ka meistrikursused ja koolitused.

Kevadsemestrisse on planeeritud esimene koolitus Bakuu muusikaakadeemiaga LoLa tehnoloogia vahendusel. Loodame, et 2021. aastal on võimalik ka vahepeal reisipiirangute tõttu pausile jäänud füüsilisi õpirändeid jätkata.

Vt Erasmus+ õpingutest: https://eamt.ee/valiskoostoo/vahetusopingud/erasmus-opingud/
Vt õppejõudude ja töötajate õpirände kohta: https://eamt.ee/valiskoostoo/oppejoudude-ja-tootajate-opiranne/