1.-4. novembrini 2018 toimus Küprosel Euroopa Kammermuusika õpetajate Assotsiatsiooni sügiskonverents, kus EMTA-st osalesid prof Nataly Sakkos ja prof Marje Lohuaru.

Viimastel aastatel on EMTA poolt olnud kaasatud ka üliõpilasansamblid. Seekord osalesid kohtumisel tudengid Arko NaritsArgo JentsonPiret MikalaiHanna Taube ja Kerstin Laanemets. Ansamblid said osa konverentsi mitmekülgsest programmist, mis sisaldas meistrikursuseid, kontserte, ümarlaudu ja infofoorumeid. Menukaks osutunud professionaalselt kõrgtasemelisel lõppkontsertil esitasid EMTA ansamblid Hillar Kareva, Samuel Barberi ja Russell Petersoni teoseid.

Konverentsil astusid peaettekannetega üles Yvonne Georgiadou, Küprose fondi “The Pharos Foundation” kunstiline juht, kes kõneles fondi tegevusest ning Nenad Bogdanovic, Küprose kultuurikorralduse ekspert, kes rääkis vabakutseliste muusikute kaasusest (Status of Artists: the case Freelance Musician).

Euroopa Kammermuusika õpetajate Assotsiatsioon (European Chamber Music Teachers` Association (ECMTA)) asutati 2007. aastal. Organisatsiooni kuulub täna sada liiget, kelle hulgas on nii muusikakõrgkoole kui ka teisi kammermuusika alal tegutsevaid ansambleid ja festivale. ECMTA on avatud nii erinevatel haridusastmetel kammermuusikat õpetavatele koolidele, ansamblikoosseisudele kui ka üksikliikmetele.

ECMTA esinaine on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusika õppe juht Marje Lohuaru.
Eestist on ECMTA liikmed EMTA, rahvusvaheline konkurss-festival in Corpore, Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakool ja ansambel Yxus.

Vaata lisaks: www.ecmta.eu