Euroopa Liidu Noorteorkestri (European Union Youth Orchestra) konkursil osalenud kahekümnest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppivast noorest instrumentalistist valiti ainsana orkestri 2020/2021 põhikoosseisu viiuldaja Ann Meeta Teppo. Reservi pääsesid trombonist Mait Peterson ning EMTA vilistlane, viiuldaja Elisabeth Härmand. Eestlastest mängib orkestris 2019. aastast alates ka Londoni Kuninglikus Kolledžis õppiv viiuldaja Birgit Katriin Born.

Eesti noorte muusikute saavutusi tuleb kõrgelt hinnata, kuna EUYO konkursisõel on ülitihe –  üle terve Euroopa Liidu osales kokku 1186 instrumentalisti, kellest lõppkokkuvõttes pääses EUYO 2020/2021 hooaja koosseisu vaid 120.

1976. aastal Claudio Abbado initsiatiivil asutatud ja tänaseks maailma ühe parima sümfooniaorkestri staatusse tõusnud kollektiiv on teinud koostööd maailma juhtivaimate  muusikute ja dirigentidega nagu Daniel Barenboim, Leonard Bernstein, Herbert von Karajan ja Mstislav Rostropovtš. Eraldi äramärkimist väärib orkestri asutaja ja kauaaegne peadirigent Claudio Abbado, tema kõrval ka endised peadirigendid Valdimir Ažkenazy ja Bernard Haitink. Orkestri praegune peadirigent ning kunstiline juht on Vassili Petrenko. Kevad- ja suvesessioonid 2020 toimuvad orkestri residentsides Ferraras ja Grafeneggis, millele järgneb kontserttuur.

Orkestri aupresidendiks on Euroopa Parlamendi president David-Maria Sassoli, aupatroonide juhiks Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning patroonideks liikmesriikide peaministrid.  Orkestri patroonideks Eestis on president Kersti Kaljulaid ja peaminister Jüri Ratas.