Täna, 17. novembril tähistatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koolimuusika päevaga Heino Kaljuste (18.11.1925–28.07.1989) sünniaastapäeva. Sündmuse tähistamiseks toimub akadeemia kammersaalis konverents „100 aastat muusikaõpetajate koolituse algusest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias“.

Traditsiooniliselt anti välja Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste sihtfondi stipendium, mis läks sel aastal muusikapedagoogika eriala üliõpilasele. Stipendiaat on Tallinna Ülikooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaõpetaja ühisõppekava üliõpilane Kadri Jüriado, kes töötab muusikaõpetajana Valgu Põhikoolis.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste sihtfond loodi 2000. aastal Heino Kaljuste perekonna, Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia poolt ning annab välja stipendiumi vaheldumisi muusikaõpetajale ja muusikapedagoogika üliõpilasele. Stipendium antakse traditsiooniliselt üle Heino Kaljuste sünniaastapäeval.

Heino Kaljuste pidas oluliseks noorte muusikaõpetajate põhjalikku ja süsteemset ettevalmistust ning sellele pühendununa töötas ta riiklikus konservatooriumis (1957–1986) ning pedagoogilises instituudis (1969–1971) koorijuhtimise ja metoodika õppejõu ning professorina.

Tänane muusikaõpetajakoolitus jätkab Heino Kaljuste loodud traditsioone, kaasajastades küll sisu ja vahendeid, kuid säilitades musitseerimise ja muusikalise kirjaoskuse edendamise põhimõtteid.