18. novembril tähistame Heino Kaljustele pühendatud koolimuusika päeva ja seoses sellega antakse üle Uno Järvela ja Heino Kaljuste stipendiumid. Kaljuste stipendiumi saab tänavu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrant Reet Ristmägi. Ühtlasi möödub tänavu 50 aastat muusika süvaõpetuse algusest Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasiumis.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi Heino Kaljuste sihtfond on loodud 2000. aastal Heino Kaljuste perekonna, Eesti Muusikaõpetajate Liidu ja Muusika- ja Teatriakadeemia poolt ning annab välja stipendiumi muusikaõpetajale ja muusikapedagoogika üliõpilasele (üle aasta). Stipendium antakse üle Heino Kaljuste sünniaastapäeval (18. 11) peetaval Koolimuusika päeval, mis sel korral toimub Jakob Westholmi Gümnaasiumis (Kevade 8, Tallinn).

Uno Järvela stipendiumi annab üle Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihasutus. Uno Järvela stipendiumifond asutati 2012. aastal Gadobegim Järvela poolt Gustav Ernesaksa fondi juurde koorijuhi ja muusikapedagoogi Uno Järvela (1926–2012) mälestuse jäädvustamiseks. Uno Järvela stipendiumifondi eesmärk on toetada lastekooride dirigente ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika eriala üliõpilasi.

Koolimuusikapäeva ajakava:
10.50 külaliste kogunemine aulas
11.05 – 12.55 avatud tunnid
13.15 – 14.15 ettekanded aulas:
– „Tagasivaade“ – emeriitprofessor Ene Üleoja,
– „Koolile elatud elu. Ferdinand Eisen 100“ – dotsent Anu Sepp
14.30 – Heino Kaljuste ja Uno Järvela stipendiumite väljakuulutamine ja üleandmine

Koolimuusikapäeva korraldajad on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koolimuusika instituut, Heino Kaljuste fond, Eesti Muusikaõpetajate Liit ja Jakob Westholmi Gümnaasium.