18. aprillil algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heli, visuaali ja muusikatehnoloogia festival COMMUTE, mis tähistab sel aastal ka audiovisuaalse loomingu õppesuuna 10. sünnipäeva.

Kuue päeva jooksul toimub 6 audiovisuaalset sündmust Tallinna eri saalides.

Festivali peaesineja on Ictus Ensemble Belgiast. Nende esituses kuuleb teadaolevalt Baltimaade esmaettekannet ühest klassikalise nüüdismuusika silmapaistvaimast audiovisuaalsest teosest, Romitelli ja Pachini video-ooperist „An Index of Metals“. Samal kontserdil esitatakse ka uudisteost „Cold“, mille autor on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia audiovisuaalse loomingu õppejuht ja lektor ning esimese lennu lõpetaja Einike Leppik.

Kontserdid ja näitus toimuvad kolmes EMTA saalis, Kinos Sõprus ning ARS Kunstilinnakus 18.–23. aprillini 2022. Festival toimub neljandat korda.

INFO

Facebook (@commutefestival): https://www.facebook.com/commutefestival

Instagram (@commutefestival): https://www.instagram.com/commutefestival

Koduleht: https://www.commute.art

PILETID

Piletid on saadaval Fientast ja 1 tund enne algust kohapeal!

FESTIVALI KAVA

18.04 kl 21 „Tomorrowland“ EMTA kammersaalis: Impro Trio Free Voces (Ivi Rausi, Kärt Sepp, Sirje Medell), EMTA tudengid Triin Brigitta Heidov, Rebeca Žukovitš, Valerio Galadini, Harmo Kallaste, Gregorio Dalla Costa, Can Luca Etterlin

19.04 kl 21 „Dissolution of a Chimney“ EMTA black box’is: Áki Sebastian Frostasoni ja Edgar Pacheca Ruizi audivisuaalse loomingu uudisteosed (2022. aasta lõputööd). Kaastegev keelpillikvartett koosseisus Sergio Lorente Gutierrez (I viiul), Nuria Díaz (II viiul), Kristjan Kannukene (vioola), Adla Cameselle Barbosa (tšello).

Áki Frostason „The Mind-Body Problem: A Personal Philosophy“ – maailma esmaettekanne

Edgar Pacheca Ruiz „Sisehääled“ – maailma esmaettekanne

20.04 kl 21 „The Listening Eye“ Kino Sõpruses: Andrea Pagliara, Karl Kortsu, Triin Brigitta Heidovi, Valerio Galadini, Otto Iivari, Rebeca Žukovitši (EMTA tudengid) uued teosed ning Eesti esmaesitlused rahvusvaheliselt tuntud kunstnike Bret Battey, Mariam Gviniashvili ja Andrew Knight Hilli audiovisuaalsetest teostest

Triin Brigita Heidov / Ööamööb “Kuskil on käimas igatsus“ (audiovisuaalne teos) – maailma esmaettekanne

Otto Iivari „Thở“ (akusmaatiline teos) – maailma esmaettekanne

Andrea Pagliara – heli / Vincenzo Madaghiele – video „A Stubborn Illusion“ (audiovisuaalne teos) – maailma esmaettekanne

Valerio Galadini „Office View“ (akusmaatiline teos) – maailma esmaettekanne

Rebeca Žukovitš „La Donna“ (audiovisuaalne teos) – maailma esmaettekanne

Bret Battey „Estuaries4“ (audiovisuaalne teos) – Eesti esmaettekanne

Mariam Gviniashvili (audiovisuaalne teos) – Eesti esmaettekanne

Andrew Knight Hill „Void“ (audiovisuaalne teos) – Eesti esmaettekanne

21.04 kl 21 näituse „The One in the Middle“ avamine ARS Kunstilinnakus: Zane Dombrovska ruumiinstallatsioon „All My Mothers“ (EMTA audiovisuaalse loomingu magistriõppe lõputöö) ja EMTA tudengite Triin Brigitta Heidovi, Rebeca Žukovitši, Harmo Kallaste, Valerio Galadini ja Gregorio Dalla Costa must-valged fotoseeriad.

Installatsioon „All My Mothers“ jutustab loo, kuidas süütud kavatsused muudavad mahajäetud märkidest igavesed armid. Teoses kasutatakse salvestust klaveri ja tšello duost ning videosid, mis on projitseeritud 7 ekraanile (7 autoportreed). Iga portree esindab ühte teemat: rahu, hääl, kuju, lahkumine, õnnistus, agressioon, armastus.

Fotoseeriad on valminud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia visuaalse kompositsiooni aine raames. Tööde ühtseks läbivaks jooneks on temaatiliselt teekond (ja teel olek). Kõik autorid on tõlgendanud seda vabalt oma isiklikust vaatepunktist.

Pärast avamist on näitus avatud 22.–24.04.2022 kell 12.00–17.00.

22.04 kl 21 „Between Bone and Silence“ EMTA black box’is: Eesti/Norra kunstnike duo Külli Roosna & Kenneth Flak esitavad kontserdi kahele kehale, kus heli ja liikumine on lahutamatult seotud. Kasutatakse liikumissensoreid, et luua ja mõjutada heli reaalajas.

23.04 kl 21 EMTA suures saalis „An Index of (Cold) Metals“: Ictus Ensemble (Belgia).

Fausto Romitelli, Paolo Pachini (sõnad Kenka Lèkovich) „An Index of Metals“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole – Baltimaade esmaettekanne

Einike Leppik „Cold“ sopranile, instrumentaalansamblile, elektroonikale ja videole – maailma esmaettekanne.

Meediakajastus:
EMTA festival Commute toob publiku ette segu heli- ja visuaalimprovisatsioonidest (ERRi kultuuriuudised)
ERRi kultuurisaade OP