13.-23. novembril 2016 toimuvale III Tallinna rahvusvahelisele pianistide konkursile registreerus 59 osalejat 17 riigist. Kaugemad tulijad on Jaapanist ja Koreast, lisaks Ukrainast, Serbiast, Poolast, Venemaalt, Soomest jm. Eestist registreerus 12 pianisti.

“Tänavune konkurss on varasematest suurema osalejate arvu ja ka geograafiliselt kõige laiema ulatusega ning see on loomulikult väga rõõmustav,” ütles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Peep Lassmann. “Interpretatsioonikultuuris on konkurssidel oluline roll. Eestis toimuv rahvusvaheline pianistide konkurss ühendab kõrge tasemega noori interpreete, tugevdab meie pianistide konkurentsivõimet ning arendab rahvusvahelisi sidemeid, rääkimata kõrgetasemelistest kontsertidest kõigile muusikahuvilistele.”

Konkurss toimub kolmes voorus. III vooru pääsenud 6 parimat astuvad Estonia kontserdisaalis üles koos Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel.

Konkursi žürii koosneb seitsmest rahvusvaheliselt tunnustatud muusikust: Ian Fountain (Suurbritannia), Zbignevas Ibelgauptas (Leedu), Staffan Scheja (Rootsi), Ming Yang (Hiina), Juri Gildjuk (Valgevene), Roland Krüger (Saksamaa) ja Peep Lassmann (Eesti).

Kui I Tallinna Rahvusvahelisel Pianiste konkursil 2006. aastal oli konkursi II vooru kohustuslike palade hulgas Eduard Tubina teosed ja II konkursil esitasid pianistid Mart Saare, Arvo Pärdi ja Lepo Sumera klaveriteoseid, siis sellel konkursil on Eesti heliloojatest tähelepanu all Heino Eller.

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006) ja Kristi Kapten (2011).

Konkursi korraldajaks on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koostöös Eesti Klaveriõpetajate Ühinguga, kunstilised nõustajad on Peep Lassmann, Mati Mikalai, Lembit Orgse, Marko Martin, Sten Lassmann ja Ivari Ilja.