Beatriz Plaza

Kultuuriökonoomika külalisõppejõud

Beatriz Plaza on Bilbao Baskimaa Ülikooli (UPV/EHU) linna- ja regionaalökonoomika professor. Tema uurimisvaldkondade hulka kuuluvad kultuuriürituste ja infrastruktuuride majandusliku mõju uuringud, muuseumide majanduslik mõju, regionaalpoliitika, regionaalmajanduse mõõtmine ja majanduslik analüüs, kultuuripoliitika kui arengupoliitika, ettevõtlus kultuuri- ja loomemajanduses.

Ta on avaldanud artikleid järgmistes ajakirjades: International Journal of Urban and Regional Research, Journal of Cultural Heritage, Tourism Management, Annals of Tourism Research, International Journal of Arts Management, European Planning Studies, Urban Affairs Review, Tourism Economics, Proceedings of the ICE-Municipal Engineer ja Aslib Proceedings. Ta on koordineerinud ka kultuuriürituste ja infrastruktuuride majandusliku mõju alaseid rahvusvahelisi ja riiklikke uurimisprojekte.

Ta on andnud loenguid sellistes ülikoolides nagu  Akademie der Künste Berlin (2012) „Kultur als Zweck oder Mittel“, Stern Business School – New York University (2009) „Architecture & Urban Development as Engines for Economic Growth Panel“, SDA BOCCONI MAMA (2018-2020) „Arts and Culture: What’s the Impact They Generate and How Can We Measure It?“, Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, kui nimetada vaid mõnda.