25. novembrist 3. detsembrini 2021 leiab muusika- ja teatriakadeemias aset IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss. Registreerimine on nüüd avatud ning kestab kuni 1. oktoobrini.

Neljandat korda toimuva Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi kõik kolm vooru leiavad aset Eesti muusika- ja teatriakadeemia suures saalis. Pianiste hindab rahvusvaheliselt tunnustatud pianistidest koosnev žürii. Finaalvooru pääsenud kuus parimat astuvad üles koos Eesti riikliku sümfooniaorkestriga dirigent Arvo Volmeri juhatusel. Konkursi kava ja reeglitega on võimalik tutvuda kodulehel https://tipc.eamt.ee/

Varasemalt on Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi võitnud Mihkel Poll (2006), Kristi Kapten (2011) ja Anna Szałucka (2016). Konkursi korraldajateks on muusika- ja teatriakadeemia ning pianistide liit.

Pianist, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor Ivari Ilja: „Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss on juba kujunenud traditsiooniks ning leidnud oma kindla koha ja tähenduse rahvusvahelisel klaverikunsti ja muusikakultuuri maastikul laiemalt. Seekordne konkurss, järjekorras juba neljas, toimub esimest korda muusika- ja teatriakadeemia suures saalis, mis avati 2019. aasta sügisel ja on end nüüdseks tõestanud esmaklassilise kontserdisaalina ning eriti paigana, kus klaver kõlab lummavalt, lubades selle pilli võimaluste kogu rikkusel eriliselt kuuldavaks saada. Sündmus toob Tallinnasse noori pianiste üle kogu maailma, samuti klaveripedagooge ja klaverihuvilist muusikapublikut. Meie noortele pianistidele on erakordseks kogemuseks astuda rahvusvahelisse võistlustulle toetavate koduseinte vahel meie klaverimuusikat armastava publiku huvist ja kaasaelamisest tiivustatuna. Konkursi kahel viimasel päeval toimuvas finaalvoorus on kuuel finalistil võimalik esineda meie esindusorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina maestro Arvo Volmeri juhatusel.”