27.–28. septembrini toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias IX Mart Saare nimeline lauljate konkurss. Tegemist on ainsa vokaalkammermuusikale pühendatud lauljate konkursiga Eestis, mille eesmärgiks on Mart Saare ja teiste eesti heliloojate laululoomingu väärtustamine ning populariseerimine.

Konkursil osalevad noored lauljad Eestist, Hiinast ja Koreast. Lauljaid hindab rahvusvaheline žürii koosseisus Annika Ollinkari-Fagerholm (Sibeliuse Akadeemia), Nadia Kurem (EMTA) ja Martti Raide (Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing, EMTA).

Sündmust korraldab Rahvusvaheline Artur Kapi Ühing koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga. Konkurss on avatud kõikidele kuulajatele tasuta: I voor leiab aset 27. septembril kell 15.00 EMTA kammersaalis, II voor 28. septembril kell 15.00 EMTA suures saalis.

Mart Saar (1882–1963) pani oma loominguga aluse eesti rahvuslikule stiilile. Saar oli eesti heliloojaist esimene, kes suutis tabada eesti rahvaviisi olemust ja hakkas oma loomingus teadlikult ja järjekindlalt taotlema rahvamuusikast lähtuvat väljenduslaadi. Ta on viljakaim soololaulude looja eesti muusikas – neid on kokku ligikaudu 180.

28. septembril 2022 möödub Mart Saare sünnist 140 aastat.