Neljapäeval, 7. juunil esilinastub Eestis viiest lühifilmist koosnev kassett “Libertas”, mille autoriteks on tuntud filmitegijad Gruusiast, Venemaalt, Prantsusmaalt ja Eestist.  Projekt sai alguse lavastajate Peeter Raudsepa ja Andres Puustusmaa ideest toetada noorte näitlejate tulevikku.

“Libertas” lühifilmide stsenaariumid on kirjutanud viis rahvusvahelist režissööri: Andres Puustusmaa (Eesti), Vano Burduli (Gruusia), Vladimir Kott (Venemaa), Anna Fenchenko (Venemaa), Artemio Benki (Prantsusmaa). Filme ühendab autorite isiklik lähenemine juurte, identiteedi ja vabaduse-otsingutele, ning oma valikute ning neist tulenevate tagajärgede temaatikale.

Lühifilmid on teostatud Eestis ning peamiselt kohalike näitlejate ja meeskonnaga. Filmiproduktsiooni olid kaasatud nii omal alal kogenud eksperdid kui ka noored andekad tegijad filmi- ja etenduskunstide erialadelt.

Näitlejatena astuvad üles: Markus Habakukk, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Hendrik Sal-Saller, Saara Nüganen, Liisa Saaremäel, Karl Koppelmaa, Ilo-Ann Saarepera, Linda Vaher, Jürgen Gansen, Arseni Kisin, Anastasia Spektor, Maris Lüüs, Lee Trei, Mait Malmsten, Raimo Pass, Maarja Jakobson, Ivo Uukkivi.

Projekt „Libertas” sündis koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi (BFM) ja Leo Production stuudioga.

Filmi treiler: https://www.youtube.com/watch?v=rtAzDdQnsG0&t=1s