Tule EMTA tugitudengiks, et sügisel saabuvate vahetustudengite sisseelamisele kaasa aidata! Ootame osalema tudengeid kõikidest EMTA osakondadest. Kui oled ise kogenud uue olukorra või välismaale õppima suundumisega kaasnevat elevust ning soovid uusi kaasüliõpilasi aidata, siis see pakkumine on just Sulle!

Tugitudeng ehk buddy saab saabuvaid vahetustudengeid toetada ja nõustada semestri eel ja ajal ning korraldada põnevaid ühisüritusi siinse elu tutvustamiseks ja üksteisega tutvumiseks. Mais-juunis korraldatakse tugitudengitele koolitusprogramm, et olulisemad teemad läbi arutada ja omavahel tuttavaks saada. Kõik juhised nõustamiseks ja ürituste korraldamiseks saab tugitudengitele suunatud infotunnist ja koolituselt ning kogu perioodi vältel on tugitudengitele tagatud EMTA-poolne tugi (välissuhete osakond ja psühholoog).

SINA SAAD:

– aidata vahetustudengitel EMTA ellu paremini sisse sulanduda, et vähendada välismaale õppima suundumisel tekkivat ärevust ja segadust;
– panna proovile oma organiseerimisvõime, korraldada ühisüritusi ja väljasõite ning ise sellest osa saada;
– arendada oma suhtlemisoskust kultuuriliselt mitmekesises seltskonnas;
– palju uusi kogemusi, kontakte ja sõpru üle maailma;
– olla abiks igapäevaelu puudutavates küsimustes, arendades seeläbi oma probleemide lahendamise oskusi;
– parandada võõrkeelte oskust;
– märkida tugitudengiks olemise kogemus oma CV-sse;
– EMTA meeneid;
– stipendiumi.

MEIE OOTAME:

– valmisolekut panustada ja olemasolu oma välistudengitele kogu 2023/2024. õppeaasta vältel (algusega juuli 2023) – augustis-septembris saabuvad vahetustudengid + jaanuaris alustavad vahetustudengid;
– piisaval tasemel eesti keele valdamist;
– osavõttu kõikidel välissuhete osakonna poolt korraldatavatel kohtumistel;
– initsiatiivikust korraldamaks ühisüritusi nii oma välistudengitele kui ka kogu grupil;
– positiivset ja sõbralikku meelt

Tugitudengitele tuleb kasuks välismaal õppimise kogemus.

Esita taotlus hiljemalt 30. aprilliks SIIN.

Pärast tähtaja saabumist tehakse valik EMTA välissuhete osakonnas, konsulteerides eelnevalt õppeosakonna ja EMTA psühholoogiga. Valik põhineb taotluses välja toodud motivatsioonikirjal ning vajadusel küsitakse tagasisidet ka erialaosakonnast. Vastus osalenud tudengitele saadetakse mai keskel. Tegemist on pilootprojektiga. Kui projekt osutub edukaks, loodame tugitudengite programmiga jätkata ka tulevikus.

Küsimuste korral võta ühendust:
erasmus@eamt.ee
+372 667 5760

Foto: Pexels Foto: Pexels