ERASMUS+ vahetusõpingutele kandideerimine 2022 / 2023. õppeaastaks lõpeb 10. veebruaril 2022. Osale 3. veebruaril kell 13 EMTA välisõpingute infotunnis, et saada rohkem infot!

Semester või õppeaasta väliskõrgkoolis on muutunud ülikooliõpingute tavapäraseks osaks – igal aastal kasutab seda võimalust suur hulk üliõpilasi. 2021 / 2022. õppeaastal on välismaal end täiendamas 56 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilast, sealhulgas äsja akadeemia lõpetanud tudengid, kes osalevad praktikal. Välisõpingud on viinud EMTA üliõpilased Granadasse, Oslosse, Tbilissi, Bergenisse, Rennes’i ja Brnosse. Populaarseimad sihtkohad on sel aastal Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse Akadeemia (Soome), Lyoni Muusika ja Tantsu Konservatoorium (Prantsusmaa) ning Hamburgi Muusika- ja Teatriülikool (Saksamaa).

2021. aastal alanud uus 7-aastane Erasmuse programmiperiood pakub lisaks senistele tavapärastele õpirännetele mitmeid uusi võimalusi enesetäiendamiseks välismaal. Välisõpingutele saavad minna nii need, kes ei taha pikaajaliselt kodumaalt eemal viibida, kui ka need, kes soovivad välismaale minna juba esimesel kursusel. Kuna reisimine on praegusel perioodil tavalisest keerulisem, tulevad appi põimitud õpiränded, mis võimaldavad kombineerida omavahel füüsilisi ja virtuaalseid õpinguid. Doktorantide lühiajalised õpiränded lubavad ka kuni 30 päeva pikkust enesetäiendamist mõnes meie partnerülikoolis.

Paindliku Nordplus programmi võimalused algavad nädalapikkustest õpirännetest, et osaleda näiteks partnerülikoolides toimuvatel meistrikursustel ja projektides, kuid võimalikud on ka pikemad perioodid ühest kuust terve õppeaastani välja.

Detailse info saamiseks soovitame osaleda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välisõpingute infotunnis, mis toimub 3. veebruaril kell 13.00 Zoomi vahendusel.

Kui soovid järgmisel aastal EMTA stipendiaadina välismaale õppima minna, siis täida palun EMTA kodulehel Erasmus+ vahetusõpingute stipendiumitaotlus.
NB! Mitmed populaarsed partnerkoolid ootavad tudengite kandideerimisavaldusi juba veebruari lõpus.

Taotlusi ERASMUS+ praktika tegemiseks või Nordplusi lühiajaliseks õpirändeks saab esitada EMTA välissuhete osakonnale jooksvalt.

Rohkem infot nii praktika kui ka vahetusõpingute kohta saab helistades +372 6675760 või kirjutades erasmus@eamt.ee (EU Erasmus) ning +372 6675779 või hanneleen.pihlak@eamt.ee (Nordplus, Erasmus üleilmne õpiränne).