EMTA doktorandid Maila Laidna ja Tiiu Sisask saavutasid mainekal Maria Yudina nimelisel pianistide ja kammeransamblite konkursil Peterburis esimese koha klaveriduode kategoorias.

12.–17. jaanuarini toimus Peterburi Modest Mussorgski nimelises muusikakolledžis XX rahvusvaheline Maria Yudina nimeline noorte klaverisolistide, klaveriduode ja kammeransamblite konkurss. Klaveriduode kategoorias osalesid võidukalt EMTA doktorandid Maila Laidna ja Tiiu Sisask, kes jagasid esikohta duodega Moskvast (Stanislav Serebrjannikov ja Nikolai Kurdjumov) ning Nižni Novgorodist (Anna Gatšina ja Alisa Goltseva).

“Konkursi tase oli väga kõrge. Saime kuulda vene klaveriduode suurepärast pianismi ja meile valmistab head meelt asjaolu, et suutsime neile väärilist konkurentsi pakkuda,” võtab konkursimuljed kokku pianist Maila Laidna. Laidna ja Sisaski konkursikavas oli Franz Schuberti Andantino varié, I osa Sergei Rahmaninovi “Sümfoonilistest tantsudest” op. 45 ja “Gigantsed spiraalid” Urmas Sisaski “Spiraalsest sümfooniast” op. 68. Duole esikoha omistanud žüriisse kuulusid Tatjana Zagorovskaja, Viktor Portnoi, Tatjana Gorenkrig, Sergei Urivajev, Ljudmila Koršun ja Maja Petrovitš.

Klaveriduo Laidna-Sisask alustas tegevust 2013. aastal, olles sellest ajast alates osa võtnud nt Arvo Pärdi, Maja Nosowska, Elena Semišina, Gil Garburgi ja PetRo Duo meistrikursustest, esinenud mitmetes kontserdisarjades (“Kammermuusika linnas. Tallinn”, “Lossimuusika” jm) ning osalenud silmapaistvalt XXV Rooma rahvusvahelisel pianistide konkursil 2015. aastal (III koht) ja Suzana Szörenyi nimelisel konkursil Rumeenias 2016. aastal (finaalikoht). 2016. aastal toimus Tõravere observatooriumis duo esituses Urmas Sisaski teose “Sombrero” Eesti esiettekanne. Maila Laidna ja Tiiu Sisask õpivad EMTA doktorantuuris kammeransambli erialal, juhendajaks prof Matti Reimann ja täiendavad end praegu Grazi Kunstiülikoolis Austrias (Kunstuniversität Graz) klaveriduo erialal prof Gil Garburgi juures.

Pianist Maria Yudina (1899–1970) järgi nime saanud konkursil, mis tähistas tänavu 20. toimumisaastat, on mitmete teiste nimekate rahvusvaheliste klaverikonkursside seas tähtis koht ning sellest osavõtt märgib noore muusiku professionaalses kujunemises olulist teetähist.