2.–6. detsembrini peeti Leedus Kaunases viiendat rahvusvahelist konkurssi Kaunas Sonorum, kus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaverieriala üliõpilane Lukas Gedvilas pälvis konkursi grand prix.

Konkurss toimus viies vanuserühmas ja viies kategoorias: klaver, keelpillid, puhkpillid, laul ja akordion. Konkursi osalejate arv kõikides kategooriates kokku ulatus ligikaudu viiesaja mängijani ja osalejate riikide arv paarikümneni.

Lukas Gedvilas õpib professor Ivari Ilja juhendusel. Ta on andnud arvukalt kontserte Leedus ja teistes riikides. Lukas on erinevate rahvusvaheliste konkursside laureaat, olles võistelnud Prantsusmaal, Hispaanias, Saksamaal, Poolas ja Leedus. Leedu Vabariigi president Dalia Grybauskaitė on teda Leedu välismaal esindamise eest tunnustanud kahel korral.

Lisaks soolopianistina esinemisele on Lukas osalenud ka erinevaid kunstivorme ühendavates projektides ja festivalidel ning mängib mitmes kammeransamblis. Lukas on omandanud bakalaureusekraadi Leedu Muusika- ja Teatriakadeemias, kus tema juhendaja oli professor Aleksandra Žvirblytė.

Lukas on osalenud mitmete kuulsate pianistide meistriklassides, nagu Vera Nosina, Dina Yoffe, Eugen Indjic, Kalman Drafi, Michael Lewin, Martin Jepsen, Jarosław Drzewiecki, Andrius Žlabys, Mūza Rubackytė, Hui- Ying Liu-Tawaststjerna, Erik Tawaststjerna, Veronika Vitaitė, Gintaras Januševičius jt.