SA Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Fond kuulutab välja konkursi Aago Räätsa nimelisele stipendiumile, mille pälvib EMTA varajase muusika õppekava üliõpilane, eelkõige plokkflöödi ja barokkflöödi erialal. Stipendium suurusega 2000 eurot on mõeldud tudengile erialaseks enesetäiendamiseks. Kandideerida võivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse-, magistri- ja doktoritaseme üliõpilased, kes ei viibi akadeemilisel puhkusel.

Stipendiumile kandideerimiseks tuleb esitada vabas vormis taotlus, kus näidata oma senised loomingulised tegevused ning plaanid 2022/2023. õppeaastaks.

Avaldus tuleb saata e-posti aadressile fond@eamt.ee, taotluste laekumise tähtaeg on 30. september 2022 kell 12.00.

Stipendiumi kandidaatide avaldused vaatab läbi Aago Räätsa nimelise stipendiumi komisjon koosseisus: prof Imbi Tarum, prof Kristel Pappel, Reet Sukk ja Anne Tüür.

Aago Rääts (1961–2018) oli eesti flötist ja muusikapedagoog, kes õppis Tallinna konservatooriumis Samuel Sauluse flöödiklassis. Juba konservatooriumis õppimise ajal 1980. aastate alguses mängis ta plokkflööte ja barokkflööti vanamuusikaansamblis Consortium ning tegutses varase muusika propageerijana. Ta oli õppejõud Tallinna Konservatooriumis ja on salvestanud Eesti Televisioonis 24 saatest koosneva plokkflöödi telekool-saatesarja „Flautissimo“. Aago Räätsa allfondi asutas tema ema Mari-Anne Rääts 2020. aastal.

Täpsemat informatsiooni annab Marko Lõhmus (marko.lohmus@eamt.ee).