KONKURSS EUROOPA LIIDU NOORTEORKESTRISSEKandideerima on oodatud kõik Euroopa Liidu riikide kodakondsust omavad instrumentalistid vanuses 16-26 aastat (seisuga 31.12.2018).

Millal ja kus toimub?
Konkurss leiab aset kahes voorus:

  • E 5.11 eelkonkursid keelpillidele kell 11.00 EMTA orelisaalis (A-404) ja kell 14.30 puhk- ja löökpillidele kammersaalis (C-405).
    NB! Eelkonkurss, kus esitatakse ainult orkestripartiid, on mõeldud orkestripartiide paremaks tundmaõppimiseks Arvo Leiburi ja Peeter Sarapuu juhendamisel. Partiid peaks olema ette valmistatud, aga perfektset esitust ei eeldata.
  • R 16.11 põhikonkurss kell 10.00 EMTA orelisaalis (A-404).

Repertuaar
Esitada vabalt valitud soolo- või klaverisaatega teos + orkestripartiid, mis on saadaval EUYO kodulehel või välissuhete ruumis B-204.
NB! Löökpillid ei pea esitama muud, kui ainult orkestripartiid.
NBB! Kui vabalt valitud teos on klaverisaatega, palun kindlasti kaasa tuua ka oma klaverisaatja. Ilma saatjata konkursile  ei lubata!

Registreerumine
Kõigil soovijail täita ära ankeet ja saata see hiljemalt 18. septembrks 2020 e-maili aadressile kai@eamt.ee

Lisainfo ja küsimused:

Kai Kiiv
6675 721
kai@eamt.ee


1976. aastal asutatud ja tänaseks maailma ühe parima sümfooniaorkestri staatusse tõusnud kollektiiv on teinud koostööd maailma juhtivaimate  muusikute ja dirigentidega nagu Daniel Barenboim, Leonard Bernstein, Herbert von Karajan ja Mstislav Rostropovtš. Eraldi äramärkimist väärib orkestri asutaja ja kauaaegne peadirigent Claudio Abbado, tema kõrval ka endised peadirigendid Valdimir Ažkenazy ja Bernard Haitink. Orkestri praegune peadirigent ning kunstiline juht on Vassili Petrenko. Kevad- ja suvesessioonid 2019 toimuvad orkestri residentsides Ferraras, Grafeneggis ja Bolzanos, milllel järgnevad kontserttuurid Austriasse, Saksamaale, Itaaliasse, Lukseburgi, Hollandisse, Suurbritanniasse ja Omani. Täpsem info orkestri kodulehel.