10. mail toimub Arvo Pärdi keskuses kontsert “Rahvusvaheline EMTA”, kus astuvad üles Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välistudengid ja Erasmuse tudengivahetuse stipendiaadid. Rahvusvahelisel kontserdil esinevad muusikud kolmeteistkümnest riigist üle maailma: lisaks Eestile USAst, kuni Hong-Kongi ja Iisraelini välja. 

Heliloomingu, improvisatsioonilise muusika ja kaasaegsete etenduskunstide osakonna peakoordinaator Paolo Giroli sõnul on sündmus unikaalne ja kultuurideülene sisulises mõttes: “Kontsert annab publikule võimaluse heita pilk sellele, kuidas tõlgendavad välismaa muusikud oma loomingus Eesti kultuuri. Siinsed kogemused ja loomingu viivad nad endaga maailma kaasa.”

Kontserdi esimeses pooles kantakse ette Eesti autorite loomingut. Esitatakse Heino Elleri, Raimo Kangro ja Tõnu Kõrvitsa teoseid. Teises pooles jõuab publikuni EMTA kompositsioonitudengite Ruth Aloni (Iisrael), Nathan Pallotto (USA) ja Fabrizio Nastari (Itaalia) uudislooming. Viimaste puhul on tegemist teoste esiettekannetega Eestis, Alon on aga loonud teose “Genesis” kolmele sopranile spetsiaalselt eesoleva kontserdi jaoks. Arvo Pärdi keskuses esmakordselt kõlav pala räägib maailma loomisest ning selles on eriline rõhk just ruumil ja helil, kuna meloodia liigub erinevate häälte vahel ning keskendub igale häälele eraldi.

Tegemist on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Arvo Pärdi keskuse esimese koostöökontserdiga.

Piletid hinnaga 10/15 eurot Piletilevis ning kohapeal.