Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Eesti Muusikanõukogu kutsuvad muusikaorganisatsioone, muusikaõppeasutusi ja muusikuid arutlema klassikalise muusika tuleviku, interpreetide ja heliloojate ettevalmistuse, tööturu, kontserdielu, valdkondlike kitsaskohtade ning võimalike lahenduste teemadel. Ühtlasi tähistatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 24.–25. novembrini aset leidva konverentsiga Eesti Muusikanõukogu asutamise 30. aastapäeva.

Eesti Muusikanõukogu president, EMTA rektor professor Ivari Ilja: „Konverents käsitleb meie helikunsti hetkeseisu muutuvas ajas, kompab võimalikke arengusuundi ja otsib jätkusuutlikku teed Eesti muusikakultuuri arenguks pikemas ajalises mõõtmes. Konverents toimub Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kui ühe muusikanõukogu asutajaliikme tihedas koostöös. Sõna saab hulk väljapaistvaid kõnelejaid ja paneliste nii kodu- kui ka välismaalt,” ning lisab: „Konverentsiga haakub tihedalt eesti interpreetide festival Eesti Muusika Nädal, mille raames toimuvad nelja erakordse eesti helilooja autoriõhtud.”

Konverentsi buklett asub siin.

Esimese päeva avab ettekandega Kuhmo kammermuusika festivali asutaja ja kauaaegne kunstiline juht Seppo Kimanen (Soome). Teise päeva avaettekande teeb Euroopa Muusikanõukogu juhatuse liige Joanna Grotkowska (Poola) ja arutelupaneelis osaleb Askonas Holti esindaja Paul Meyer zu Schwabedissen (Suurbritannia).

Ettekannetega esinevad ja aruteludes osalevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, kultuuriminister Piret Hartman, Eesti Muusikanõukogu president ja EMTA rektor Ivari Ilja, Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees ja EMTA prorektor Henry-David Varema, Eesti Muusikanõukogu asepresident ja Rahvusooper Estonia peadirektor Ott Maaten, Eesti Heliloojate Liidu juhatuse esimees Märt-Matis Lill, Eesti Kontserdi peaprodutsent Maarit Kangron, Eesti Filharmoonia Kammerkoori juhatuse liige Esper Linnamägi, Eesti Muusikafestivalide esindaja ja EMTA õppejõud Marko Lõhmus, EMTA muusikapedagoogika õppejuht Kristi Kiilu, EMTA õppejõud ja Eesti Interpreetide Liidu juhatuse liige Mihkel Poll, Eesti Muusikakoolide Liidu juhatuse esimees Andres Teppo ja aseesimees Piret Rips-Laul, MUBA direktor Timo Steiner, VHK Muusikakooli juhataja Karin Veissmann, Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige Kaie Tanner.

Konverents „Eesti helikunsti ja muusikakultuuri arengusuunad“ toimub 24.–25. novembrini Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja teatrimajas. Konverentsi külastajad saavad osa ka EMTA Noorteakadeemia galakontserdist. Eesti Muusika Nädal leiab aset 23.–27. novembrini Tallinnas ja Tartus.

Konverentsil osalemine on tasuta. Rohkem infot: eamt.ee ja emc.ee