8.–9. oktoobril toimub TLÜ akadeemilises raamatukogus ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kümnendat korda August von Kotzebued (1761–1819) uuriv saksakeelne interdistsiplinaarne konverents „Kotzebue-kõnelused“.
2012. aastal Berliinis alanud üritusest on kujunenud iga-aastane eesti ja saksa humanitaarteadlasi ühendav konverentsisari, mis vaatleb mõlemal maal töötanud mõjuvõimsa kirjaniku elu ja loomingut, olles tänaseks paljuski muutnud omal ajal valesti mõistetud Kotzebue retseptsiooni. 2016. ja 2017. aastal andis konverentsi Saksamaa-partner Berliin-Brandenburgi teaduste akadeemia välja ka kaks konverentsi artiklikogumikku.
Lisaks konverentsi korraldajatele kunstiteadlasele Harry Liivrannale ja muusikateadlasele Kristel Pappelile esinevad Eestist juubelikonverentsil akadeemik, kirjandusteadlane Jaan Undusk, germanistid Kairit Kaur ja Maris Saagpakk, kunstiajaloolane Moonika Teemus, Saksamaalt germanistid Anna Ananieva, Monique Bernard, Rolf Haaser, ooperiloolane Zenaida des Aubris, kirja teel BBTA akadeemik, germanist Conrad Wiedemann. Konverentsi tervituse ütlevad TLÜ teadusprorektor Katrin Niglas ja EMTA loometegevuse prorektor Henry-David Varema. Saksamaal ja Eestis töötav näitleja Toomas Täht loeb katkendeid Kotzebue komöödiast “Virvarr” 1801. aastast ning baltika saalis avatakse näitus Kotzebue saksa-, eesti- ja prantsuskeelsetest raamatutest ning eksliibrisest, mis jääb avatuks 7. novembrini.
Allikas: ERR kultuuriuudised