Reedel, 20. novembril toimub Koolimuusikapäev, mis tänavu on pühendatud Heino Kaljuste 90. sünniaastapäevale. Koolimuusikapäeval külastavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikapedagoogika instituudi üliõpilased Heino Kaljuste kunagiste õpilaste muusikatunde ning toimub kontsert “Heino Kaljuste 90”. Antakse üle Heino Kaljuste Sihtfondi ja Uno Järvela Sihtfondi preemiad.

“Heino Kaljustele pühendatud koolimuusika päev on mõeldud koolimuusika eriala propageerimiseks ning muusikaõpetuse eesmärkide ja ülesannete selgitamiseks üldhariduse tasandil,” ütles EMTA muusikapedagoogika instutuudi juhataja Kristi Kiilu.

“Heino Kaljuste on Eesti muusikapedagoogika suurkuju, kelle panus muusikaharidusse seisneb relatiivse süsteemi kasutuselevõtmises, muusikaklasside loomises ja paljude muusikaõpikute koostamises. Tema loodud on kooristuudio “Ellerhein”, mis tähistab järgmisel aastal 65-ndat aastapäeva,” lisas Kiilu.

Muusikaõpetajad ja koolid, kus tunde vaadeldakse:

– Aade Erits, Tallinna Ühisgümnaasium
– Heli Roos, Tallinna Reaalkool
– Iren Voites, Nõmme Gümnaasium
– Liivi Urbel, Tallinna 21. Keskkool
– Monika Pullerits, Püha Johannese Kool
– Siiri Veskimäe, Jakob Westholmi Gümnaasium
– Õnne Lüüs, Tallinna Prantsuse Lütseum

Kell 18 Tallinna Metodisti kirikus algaval kontserdil astuvad üles Tallinna Huvikeskuse Kullo kooristuudio Ellerhein koorid. Dirigendid: Mallika Veeperv, Marit Koit, Anneli Mäeots, Gerli Aet Arras, Ingrid Kõrvits ja Tõnu Kaljuste.

Kaastegevad:
Peedu Kass (kontrabass)
Tanel Ruben (löökpillid)
Reinut Tepp (klaver)
Kadri Toomoja (klaver, orel)
ja EMTA muusikapedagoogika üliõpilased

Kontsert on tasuta.
Võimalus on teha annetusi ERKF-i Heino Kaljuste fondile.