Pühapäeval alustab EMTA-s uus kontserdisari, mis seab tähelepanu keskmesse akadeemia välisüliõpilased ning pakub lisaks muusikale ka sõnalises ettekandes kultuuriloolist ekskurssi.

Eeloleval pühapäeval, 19. mail toimub EMTA kammersaalis esimene kontsert sarjast „Ristuvad kultuurid / Crossing Cultures“. Sarja iga õhtu keskendub ühele kindlale riigile ja sealt pärit EMTA-s õppivatele üliõpilastele, kes esinevad kontserdil koos eesti tudengitega. Sarja esimene kontsert on pühendatud Lõuna-Koreale.

„EMTA-s õpib üliõpilasi mitmetest erinevatest riikidest ja uue kontserdisarja mõte on pühendada iga kontsert ühele neist riikidest. Pannes välisüliõpilased kõrvuti esinema kohalike, eesti üliõpilastega, saab toimuda omamoodi kultuuride vahetus, seda aga ka laiemalt – nimelt sisaldab iga kontserdiõhtu sõnalist osa, mis pakub kultuuriloolist ülevaadet konkreetse kontserdi fookuses olevast riigist,“ tutvustab uue kontserdisarja kontseptsiooni EMTA loometegevuse ja välissuhete prorektor Henry-David Varema.

Kontserdil esinevad Lõuna-Korea üliõpilased Yena Choi (sopran), Min Young Joo (viiul), Yuri Kang (tšello), Jeongwon Kim (klaver), Yeojin Ahn (klaver) ja Min-Young Yoon (klaver). Lisaks neile astuvad üles eesti tudengid Hains Tooming (viiul), Kristjan Rudanovski (viiul), doktorant Anneli Tohver (klaver) ning EMTA vilistlased  Karin Sarv (vioola) ja Ruslan Petrov (tšello).  Lõuna-Korea kultuuri tutvustab sarja esikkontserdil külalisena Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteooria eriala doktorant Jason Mario Dydynski.

Järgmisel hooajal on „Ristuvate kultuuride“ kontserdisarjas kavas pühendada õhtud Soome, Hiina, Läti ja Hispaania kuultuuridele. „Sageli ei tunne me meid ümbritsevate kolleegide tausta just liiga palju, eriti, kui tegemist pole meie rahvuskaaslastega. Usun, et uus kontserdisari aitab EMTA tudengeid, õppejõude ning publikut omavahel paremini tuttavaks teha ja vahest ka kummutada akadeemia välisüliõpilaste kohta levinud erinevaid müüte,“ lisab Varema.

Kontserdil kõlab Debussy’, Vierne’i, Šostakovitši, Prokofjevi, Rahmaninovi, Lee ja Tubina looming. Kontsert algab kell 19.00 ja sissepääs on tasuta.