Veel kuni 28. aprillini saab esitada avaldusi sisseastumiseks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriõppesse. Küsisime meie kahelt vilistlaselt ja ühelt üliõpilaselt, kuidas nad leidsid tee akadeemiasse, mida on kultuurikorralduse magistriõpe neile andnud ning millised väljavaated ja võimalused ootavad eriala lõpetanuid ees. Oma mõtteid jagavad Kertu Raja, Gerli Aet Arras ja Priit Mikk.

Priit Mikk: magistriõpingutest saadud kontaktid ja sõbrad on jäänud kogu eluks

Priit Mikk on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriõppe vilistlane, kes on valdkonnas tegutsenud juba üle 20 aasta. Ta juhib üritusturundusagentuuri ning on üle kümne aasta andnud kultuurikorralduse alaseid loenguid mitmes Eesti kõrgkoolis, sealhulgas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Lisaks on Priit juhtinud Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 ettevalmistusi.

Gerli Aet Arras: kultuurikorralduse magistriharidus andis suurepärase aluse muusikavaldkonnas professionaalina tegutsemiseks

Gerli Aet Arras lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kultuurikorralduse magistriõppe 2023. aastal. Tema haridustee sai alguse Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkus EMTA-s kooridirigeerimise erialal ning viis sealt edasi kultuurikorralduse magistrisse. Juba magistriõpingute ajal asus Gerli tööle Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskusesse kontserte korraldama

Kertu Raja: kultuurikorralduses paeluvad mind võimalused rikastada kogukondi ja pakkuda väärtuslikke elamusi

Kertu Raja on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kultuurikorralduse magistriõppe üliõpilane, kelle senine tegevus on tihedalt seotud kultuurivaldkonna edendamisega. Ta on töötanud tantsuõpetajana mitmetes huvikoolides üle Eesti ning pühendanud suure osa oma elust noorte tantsu õpetamisele ja muusikalitantsu arendamisele.

Loe intervjuusid kultuurikorralduse eriala blogist siit.

Täpse info sisseastumise kohta leiab siit. Järgmine vastuvõtt toimub kahe aasta pärast, 2027. aastal.