Foto: https://www.helilooja.ee/liikmed/rasmus-puur/ (Priit Simson / Delfi)

LHV uue heliloomingu preemia Au-tasu pälvis EMTA magistrandi Rasmus Puuri heliteos „Viiulikontsert“. Tänavu osales LHV konkursil rekordiliselt 52 teost 42 heliloojalt. Kuigi konkurents oli tihe, selgus võitja siiski väga üksmeelselt.

„Rasmus Puuri „Viiulikontserdi“ puhul on tegemist äärmiselt sügavamõõtmelise teosega, mis on meisterlik nii oma viiuli- kui orkestrikäsitluselt, tugeva dramaturgia- ja vormitunnetusega ning mis ehk isegi kõige tähtsam – selge kvaliteediga puudutada meid sügavuti ning endaga jäägitult kaasa viia,“ kommenteeris dirigent ja žüriiliige Kristiina Poska.

LHV Au-tasu eesmärk on väärtustada aktiivseid heliloojaid ja tuua esile rahvusvahelist kõlapinda vääriv uus helitöö. Tänavu suurenes senine auhinnafond 1000 euro võrra. Laureaat pälvib 6000-eurose stipendiumi ning klaasikunstnik Mare Saare taiese. Preemia üleandmine toimus reedel ERSO ja EFK virtuaalsel ühiskontserdil festivali Eesti ja Balti muusika päevade 2021 raames.

Vahendas ERR-i kultuuriportaal: https://kultuur.err.ee/1608197851/lhv-uue-heliloomingu-preemia-au-tasu-palvis-rasmus-puuri-heliteos