12.–13. mail 2023 toimus Kölni Muusika- ja Tantsukõrgkoolis ERASMUS+ programmi strateegilise koostööprojekti RAPP Lab – Reflection-based Artistic Professional Practice (Refleksioonipõhine professionaalne loomepraktika) pidulik lõpetamine.

Projektis osalesid peale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja kogu projekti algataja Kölni MTK Viini Muusika- ja Teatriülikool, Euroopa Muusikakõrgkoolide Assotsiatsioon, Norra Muusikakõrgkool, Orpheuse Instituut (Gent) ja Rooma Santa Cecilia Konservatoorium ning eesmärk oli loovuurimuse arendamine magistri- ja doktoriõppes.

EMTA uurimisgruppi, mida juhtis Theodore Parker, kuulusid Kristi Kapten, Jaak Sikk, Vittoria Ecclesia ja Fabrizio Nastari. Koordinaator oli Kristel Pappel ja administraator Hanneleen Pihlak.

Lõpuüritusel esines ettekandega Theodore Parker. Kavva kuulus ka virtuaalne Tallinn-Köln kontsert LoLa (Low Latency Streaming) vahendusel, kus koos Kölni üliõpilastega esinesid EMTA doktorandid Peeter Margus, Mantas Šernius ja Maila Laidna. EMTA poolt koordineeris ülekannet Nikita Shishkov. Esitati Mozarti klaverikvartetti g-moll KV 478 ja doktorant Riho Esko Maimetsa teost „Sinikõrgustele“ kahele klaverile.

Pildil RAPP Lab’i juhtkomitee.

Loovuurimuse projekti RAPP Lab pidulik lõpetamine Kölnis