7. ja 13. oktoobril saab rahvusooper Estonias näha EMTA orkestridirigeerimise üliõpilast Maria Seletskajat dirigeerimas etendust „Luikede järv“, milles on ta ise varasemalt tantsijana üles astunud. 

Balletitantsija Maria Seletskaja otsustas teha karjääripöörde ning vahetada tantsija amet dirigendi vastu. Õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias orkestridirigeerimise magistriõppes alustas ta 2020. aastal prof. Arvo Volmeri juhendamisel.

Maria Seletskaja rääkis „Terevisioonis“, et erialavahetus ei tulnud talle väga suure üllatusena.

„Ühelt poolt oli see läbi mõeldud otsus, aga teiselt poolt oli see väga spontaanne. Ma olen klaverit mänginud lapsepõlvest saadik ja kogu elu vältel on ikkagi muusika olnud minu elus.“

Seletskaja mainis, et tema suur soov oli dirigeerida „Pähklipurejat“, mistõttu tuli otsus õppida balletidirigendiks veelgi kindlamalt. „Euroopa lavadel tantsides ja teatreid, orkestreid jälgides sain aru, et see on ikkagi väga köitev ning tõmbab mind ligi.“ Mõned aastad hiljem saigi priimabaleriinist dirigent. Seletskaja teadis rääkida, et on kuulnud küll ühest meestantsijast, kes vahetas hiljem eriala dirigendi vastu, kuid ei oma informatsiooni naissoost tantsijate kohta. Tulevikus näebki Seletskaja ennast dirigendi, mitte tantsijana.

Vahendas menu.err.ee

Inspireerivat intervjuud saab vaadata siin: