29. aprillist 1. maini toimus Tallinnas ECMTA (European Chamber Music Teachers Association) aastakonverents. Konverentsi üldkoosolek valis ECMTA juhiks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia instrumentaalkammermuusika õppejuhi professor Marje Lohuaru. Ühtlasi toimus Tallinnas rahvusvaheline üliõpilaste kammermuusika festival.

„1976. aastal Tallinnast alguse saanud Balti riikide konservatooriumite tudengite igal kevadel toimuv kammermuusika festival on erakordselt hea näide regiooni muusikakõrgkoolide kauaaegsest koostööst. Viimase kahekümne aasta jooksul on üritus muutunud rahvusvahelisemaks – osavõtjaid on kogu Euroopast. Tänavune festival toimus Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis ja Arvo Pärdi Keskuses,“ rääkis Marje Lohuaru.

Saja liikmega Euroopa Kammermuusika Õpetajate Assotsiatsioon asutati 2007. aastal ja see koondab nii muusikakõrgkoole kui ka kammermuusika alal tegutsevaid ansambleid ja festivale. Organisatsioon on avatud ka erinevatel haridusastmetel kammermuusikat õpetavatele koolidele.

ECMTA juhatusse valiti ka Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klaveri osakonna õppejuht Piret Väinmaa.

Eestist on ECMTA liikmed Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, noorte kammermuusikafestival „In Corpore“, Heino Elleri Muusikakool ja Yxus ansambel.

Vaata lisaks: www.ecmta.eu