Muusika- ja teatriakadeemia rektoraat palub kõigil akadeemia töötajatel, üliõpilastel ja külalistel alates esmaspäevast, 12. oktoobrist 2020 meie õppehoonetes kanda maski, kui piisava distantsi hoidmine pole võimalik.

Meie eesmärk on töötajaid ja üliõpilasi maksimaalselt kaitsta ning hoida õppehooned õppetööks ja harjutamiseks avatuna. Maski kandmine on vajalik loengutes, rühmatundides, koosolekutel, kontserti kuulates jm olukordades, kus viibitakse pikemat aega koos ühes ruumis ning maski kandmine konkreetset tegevust otseselt ei sega.

Terviseamet rõhutab, et näomaski kandmine võib vähendada infektsiooni levikut, minimeerides nakkusepiiskade levikut nakatunud inimestelt teistele. Mask on väga hea täiendav meede distantsi hoidmisele, korralikule käte- ja respiratoorsele hügieenile. Oluline on maski paigaldada, kanda ja eemaldada õigesti, ennast nakatamata. Pärast maski eemaldamist tuleb käed pesta või desinfitseerida.

Vt terviseameti infot ning juhendit maskide kasutamise kohta eesti keeles: https://www.terviseamet.ee/sites/default/files/Nakkushaigused/Trukised/facemask-infographic_et.pdf

Ühekordseid maske saab osta akadeemia kohvikust, kontserdi eel ka kontserdisaali teenindajalt. Ühekordsete maskidele mõeldud prügikastid on peahoone välisukse juures ja iga korruse fuajees desinfitseerimisvahendi kõrval.