EMTAs toimus neljas loovuurimuse festival-konverents „Doctors in Performance“ (DIP) – rahvusvaheline muusikadoktorantide ja -doktorite üritus, millele pani aluse Sibeliuse Akadeemia 2014. aastal. EMTA pidi konverentsi võõrustama juba eelmisel aastal, kuid pandeemia tõttu lükkus see aasta võrra edasi ja toimus 1.–3. septembril 2021 hübriidina.
Vasakpoolsel fotol on üks peaesinejaist professor Neil Heyd; parempoolne foto illustreerib hübriidkonverentsi tehnilisi lahendusi (fotode autor: Marko Poolamets).
DIP hõlmas 43 ettekannet, kontserti ja loeng-kontserti, sessioonid toimusid paralleelselt kolmes saalis. 23 esinejat viibis kohapeal ja 20 ettekannet viidi läbi veebiülekande vahendusel. Peakõnelejateks olid professor Neil Heyde Londoni kuninglikust muusikaakadeemiast ning Eesti muusika- ja teatriakadeemia professor Allan Vurma. Konverentsi avapäeva lõpetas kontsert-etendus „Sinikõrgustele“, kus astusid üles EMTA muusikadoktorandid ja kõlas ka heliloojate-doktorantide muusika.
Ettekannete temaatiline haare oli märkimisväärne, ulatudes varastest filmidest kuni XIX sajandi esituspraktika uurimise allikatest numeroloogia ja vene õigeusu eksistentsialismini Sofia Gubaidulina loomingus, samuti kehalisuse ja kuulamiskogemuse seostest uute instrumentide konstrueerimiseni. Paljude jaoks oli DIP pärast pikka pausi esimene rahvusvaheline sündmus ja kohtumisvõimalus, EMTA jaoks ka esimene suuremahuline hübriidkonverents.
EMTA korralduskomiteesse kuulusid prof Kristel Pappel, prof Marje Lohuaru, prof Allan Vurma ja välissuhete koordinaator Hanneleen Pihlak. Hübriidkonverents sai võimalikuks tänu tehnilisele meeskonnale koosseisus Nikita Shishkov, Innar Järva, Marek Vilba, Tammo Sumera, Katrin Kvade ja Saamuel Pedosk.
DIP-i juhtkomiteesse kuuluvad dr Anu Vehviläinen (Sibeliuse akadeemia), dr Markus Kuikka (Sibeliuse akadeemia), prof Denise Neary (Iiri kuninglik muusikaakadeemia), prof Lina Navickaite-Martinelli (Leedu muusika- ja teatriakadeemia) ja dr Sarah Callis (Kuninglik muusikaakadeemia, London).